Angažovat čínské stolní tenisty se evropským klubům vyplatí

Fanoušci stolního tenisu, tedy alespoň ti fandící pražskému klubu El Niňo, mají dnešní večer zatržen v kalendáři sytě červenou barvou. Ve sportovní hale Na Kotlářce se totiž jejich tým představí ve čtvrtfinále evropského Poháru ETTU. V duelu s francouzskou Cestaou půjde od 19 hodin přitom už tak trochu tradičně o konfrontaci hráčů z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stolní tenis - Mistrovství Evropy | Foto: Martin Kadlec

Jít o fotbal, dalo by se říct že El Niňo dopadlo na evropské scéně jako plzeňská Viktoria. Také ono v Lize mistrů skončilo v základní skupině na 3. místě, a z něj tak postoupilo do čtvrtfinále druhé nejprestižnější evropské soutěže, Poháru ETTU.

Zkušenosti ale český zástupce v této evropské soutěži posbírá vskutku o poznání mezinárodně bohatší než jakýkoliv tým fotbalové Evropské ligy.

Nadcházející francouzský soupeř El Ňina Cestas například spoléhá na výkony hned dvou Číňanů Liu Songa a Lin Jua. První přitom navíc reprezentuje Argentinu, druhý zase Dominikánskou republiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Evropské kluby rády využívají služeb čínských tenistů. Angažmá je ale výhodné pro obě strany

Ne nadarmo historie mluví o tom, že se stolní tenis vyvinul ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 převezena do Británie právě z Číny.

„Dá se říct, že v Číně už pro ně nebylo místo, a aby mohli hrát na mezinárodní úrovni, získali pas Dominikánské republiky nebo Argentiny- Svými výsledky dokazují, že jsou to hráči kvalitní,“ skládá hold oběma čínským soupeřům trenér El Niňa Josef Plachý.

Asijskými hráči se to v evropských velkoklubech, ale konec konců i evropských reprezentací jenom hemží. Zatímco v reprezentacích států starého kontinentu by ale neměli co dělat, na klubové úrovni se dá mluvit o tom, že jejich přítomnost je spíše jevem produktivním, který zvedá úroveň i zajímavost evropských pohárů.

Svědčí o tom divácky i mediálně stoupající zájem o tento sport například nejen ve Francii, ale i v Německu.

Pro čínské hráče má jejich evropská mise také jednoznačné výhody. Nemusí se prát o místo s nabitou konkurencí ve své domovině, kde navíc chlebíček stolního tenisty má mnohdy hodně tvrdou kůrku.

Za všechny příklad v osobě reprezentanta Ma Lina, kterému trenér čínské reprezentace Liou Kuo-liang dal ultimátum, že pokud se nerozvede, bude jeho kariéra v troskách. Co na tom, že trojnásobný olympijský vítěz ani nevěděl o tom, že je s herečkou Čan Ning-i už pět let ženatý.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme