Angličtí ragbisté chtějí Walesu oplatit porážku z MS, před zápasem se týmy špičkují

Ještě v čerstvé paměti mají ragbisté Anglie hořkou porážku na domácím světovém šampionátu proti arcirivalům z Walesu. Dnes má „anglická růže“ šanci na sportovní pomstu. V Poháru šesti národů změří odpoledne na stadionu v Twickenhamu obě reprezentace síly znovu. Předzápasové špičkování bylo i tentokrát dost na hraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ragbisté Anglie se na utkání s Walesem poctivě připravují | Zdroj: Reuters

„Velšané velmi dovedně ohýbají pravidla hry. Hodně mě štve, jak se Wales chová při mlýnu. Podle mě postupují jeho hráči úmyslně proti pravidlům, když neustále zkoušejí předčasné vázání,“ obul se do soupeře na BBC nebývale ostře kouč anglické reprezentace Eddie Jones.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Hošek zaznamenal špičkování ragbistů Anglie a Walesu před jejich vzájemným zápasem v Poháru šesti národů

U rozhodčího to prý Walesu prochází. „Na začátku zápasu je za to možná jednou dvakrát potrestá. Pak ho to už ale unaví. Kdyby totiž viníky neustále trestal, tak se stane co? Veřejnost bude kritizovat rozhodčího,“ hořekuje Jones.

Australský trenér převzal mužstvo Anglie po neúspěšném mistrovství světa a podle expertů se mu podařilo Anglii restartovat.

Velšané se anglickou kritikou rozhodit nenechali a naopak sami obvinili soupeře z toho, že je to právě jeho mlýn, který se vymyká pravidlům. Ostřílený kapitán Walesu Sam Warburton si myslí, že jsou to Angličané, kdo má v ostře sledovaném zápase co dokazovat.

Příznivci ragby a fotbalu se pošťuchují už více než 150 let

Číst článek

„Atmosféra je vždycky skvělá. Už týden před zápasem s Anglií člověk kolem sebe cítí obrovský humbuk. Z hlediska kvality je to 50 na 50. Anglie byla v posledních letech asi nejvyrovnanějším týmem Poháru šesti národů,“ myslí si zkušený Waburton.

Utkání podle něj rozhodne individuální výkon jednoho z hráčů. „My jdeme do utkání bez obav, protože víme, jaké to je v Twickenhamu Anglii porazit,“ říká Warburton hrající na pozici rváčka.

Ragbisté Walesu se v nejsledovanějším utkání roku postaví na mistrovství světa domácí Anglii | Foto: Reuters

Pro Wales jsou zápasy proti anglickému rivalovi mimořádnou událostí a každé vítězství se považuje za malý národní svátek.

Zápas nabídne i rodinné souboje

Tým s červeným drakem ve znaku vedený novozélandským koučem Warrenem Gatlandem může v případě dnešního úspěchu srovnat historickou bilanci s Anglií na 58 ku 58 vítězstvím.

Zápas přinese řadu soubojů zajímavých dvojic, mimo jiné i členů stejné rodiny. Angličané Billy a Mako Vunipolové a Velšan Toby Faletau jsou totiž bratranci.

Zápas Anglie–Wales začne na londýnském Twickenham Stadium v 17 hodin středoevropského letního času. Velšané v případě vítězství vystřídají Anglii v čele tabulky Poháru šesti národů.

Jiří Hošek, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme