Anketa Sportovec roku 2011 láme rekordy

Už jen desítka Čechů se může ucházet o titul Sportovec roku 2011. První polovinu ankety už Klub sportovních novinářů vyhodnotil a oznámili top ten, ze kterého jeho členové vyberou vítěze. A jak je již tradicí snad v celé 53 leté historii ankety, už první desítka vyvovala velké diskuse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketa Sportovec roku 2010 - moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný | Foto: Vojtěch Bureš

Znáte nějakou anketu, o které se mezi lidmi mluví více? Zlatý slavík to nebude, jeho výsledky nepřekvapí. Český lev nabízí rok co rok jiné filmy, ale debatuje se o nich chvilku. Kdežto o sportu si kdekdo myslí, že mu rozumí a navíc je tu po celý rok. A hospod a sportbarů najdete více než literárních kaváren. Letos nahrává debatám i to, že rozhodující výsledky byly velmi těsné.

„O 10. a 11 místo se rozhodovalo do poslední chvíle. Nemůžeme prozradit, o koho jde, ale mohu říci, že rozhodl poslední hlas, který přišel v okamžiku uzávěrky. O tři body jedenáctý tedy skončil žokej Váňa,“ říká Jaroslav Beránek z iDnes.cz, jinak též místopředseda Klubu sportovních novinářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sportovec roku je v polovině, i tak už vyvolal řadu diskuzí

Doplňme tu desítku v abecedním pořadí: jsou v ní tenista Tomáš Berdych, fotbalista Petr Čech, hokejista Jaromír Jágr a veslařka Mirka Knapková. Nechybí ani biker Jaroslav Kulhavý, tenistka Petra Kvitová a trojnásobná vítězka Martina Sáblíková. Desítku doplňují veslař Ondřej Synek, cyklokrosař Zdeněk Štybar a atletka Barbora Špotáková. Zajímavé je ale třeba to, že až 13.tý skončil vítěz Stanley Cupu David Krejčí. A také...

„Pro mě je překvapením, jak vysoko se dostal hráč pokeru Martin Staszko. Já osobně jsem pro něj nehlasoval. Nepovažuji to za sportovní výkon, ale respektuji, že pro něj hlasovali kolegové,“ vysvětluje Jaroslav Beránek. Rodák z Třince Staszko totiž skončil 14.

Předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis ze sport.cz má ale úplně jiný názor. „Když jsou sportem šachy tak mnozí naši členové usoudili, že i poker je sport, proto Stazska na své lístky zařadili. Někteří i dost vysoko, protože skončil v Las Vegas na neoficiálním MS druhý, tak si řekl o místo v elitní skupině sportovců.“

A když říká oni, počítá Zdeněk Pavlis i sám sebe. Mimochodem hned za "sportovcem" Martinem Staszkem skončil cyklista Roma Kreuziger, fotbalista Petr Jiráček a lyžař Lukáš Bauer. A hned je o čem mluvit. Nejen mezi 249 sportovními novináři, kteří odeslali své hlasy.

„Počet hlasujících novinářů je rekordní. Zajímavé je, že zvolili i hystoricky nejvyšší počet sportovců.“ Bylo jich 101. Kolektivů 30 a nejlepší trojici tvoří fotbalisté Plzně, hokejisté Česka a tenisové reprezentantky. Jméno Sportovce roku 2011 se dozvíme 21. prosince.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme