Anketa Sportovec roku ČR už zná finálovou desítku

Sportovní novináři mají za sebou jednu těžkou volbu a před sebou hned další stejného typu. V jedné z nejpopulárnějších českých anket totiž vybírají Sportovce roku 2010.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá olympijská rychlobruslařka Martina Sáblíková

Zlatá olympijská rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: Tomáš Adamec

Kdo postoupil do druhého kola a z koho budou vítěze, nebo vítězku sporotvní novináři vybírat, už víme. Ale jak lze vlastně porovnávat neporovnatelné a určit jednoho nejlepšího sportovce, když úspěšných nebylo málo? Těžko, hodně těžko. Ale každý si nastaví svá kritéria a priority a pak už vybírá - „Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ jak říká Tibor Alföldi z ČTK.

Rozhodování je náročné pokaždé, ale v olympijské sezóně dvakrát tolik. Novináři berou v potaz nejen výsledky, ale také to, kolik lidí se danému sportu věnuje, nebo jak je ve světě populární. „Myslim si, že na světě běhá mnohem víc lidí na lyžích než rychlobruslí,“ naznačuje svou volbu Jiří Jakoubek z Lidových novin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anketa Sportovec roku ČR už zná finálovou desítku

Pro pořádek uveďme kompletní desítku v abecedním pořadí: lyžař Lukáš Bauer, tenista Tomáš Berdych, hokejista Jaromír Jágr, házenkář Filip Jícha, basketbalistka Hana Horáková, rychlobruslařka Martina Sáblíková, veslař Ondřej Synek, oštěpařka Barbora Špotáková, cyklokrosař Zdeněk Štybar a lyžařka Šárka Záhrobská. Chybí vám v desítce někdo?

„Desítka se shoduje s mojí desítkou až na jednu výjimku – a to pana Váňu, který se stará nejvíce v této zemi o popularizaci dostihového sportu. Ten mi tam chybí,“ uvedl Jiří Jakoubek. Mimochodem, Josef Váňa skončil jen těsně jedenáctý.

A přebývá v desítce někdo? Miroslav Augustin z Českého rozhlasu i při vědomí toho, že naštve dost fanoušků, říká. „Máme momentálně lepší hokejisty než je Jaromír Jágr. Třeba brankář Tomáš Vokoun by se mi v té desítce líbil víc. Pochopitelně respektuji to, že Jaromír Jágr tak ostře vystoupil na mistrovství světa, že byl tahounem, hlavně psychickým, toho týmu. Ale nejsem přesvědčený, že je momentálně nejlepším českým hokejistou.“

Anketa má ve svém 52. ročníku i jednu premiéru. „Vůbec poprvé v historii se do desítky nejlepších probojoval házenkář. Je to Filip Jícha,“ uvedl místopředseda Klubu sportovních novinářů Jaroslav Beránek.

Novináři vybírají i nejlepší kolektiv - ve finále jsou české basketbalistky, hokejisté a olympijská štafeta běžců na lyžích. Výsledky budou oznámeny 22. prosince na galavečeru, který budou moderovat Lucie Výborná a Jan Pokorný.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme