Anketu Sportovec roku suverénně ovládla Petra Kvitová

Vítězkou českého Sportovce roku 2011 se stala podle očekávání největší favoritka tenistka Petra Kvitová. Druhý skončil v anketě Klubu sportovních novinářů biker Jaroslav Kulhavý a třetí místo obsadila rychlobruslařka Martina Sáblíková. Nejlepším kolektivem je fedcupový tým tenistek.

Petr Kvitová s trofejí pro vítěze ankety Sportovec roku

Petr Kvitová s trofejí pro vítěze ankety Sportovec roku | Zdroj: ČTK

Petra Kvitová prožila vynikající sezónu. Česká tenistka vyhrála šest individuálních turnajových trofejí včetně těch z grandslamového Wimbledonu a Turnaje mistryň. Navíc spolu s českým týmem ovládla Fed Cup. V žebříčku WTA se dostala na konci roku na druhé místo.

V anketě Sportovec roku je první tenistkou, které se podařilo zvítězit. Navíc s historicky s největším náskokem 736 bodů na dalšího v pořadí.

Výborných výsledku dosáhl v tomto roce také druhý biker Jaroslav Kulhavý, který kraloval cross country horských kol. Vyhrál totiž mistrovství světa i Evropy, a navíc triumfoval také v celkovém hodnocení Světového poháru.

Martina Sáblíková dál vládne světovému rychlobruslení na dlouhých distancích. Na mistrovství světa na jednotlivých tratích získala zlato v závodě na 5000 metrů, vyhrála i světový šampionát ve víceboji. Od sezóny 2006 až 2007 potom vládne Světovému poháru na dlouhých tratích (3000 a 5000 metrů).

Nejlepším kolektivem je podle sportovních novinářů fedcupové družstvo českých tenistek, kterému k triumfu v týmové soutěži pomohla i Petra Kvitová. Na druhém místě skončili fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří získali titul v Gambrinus lize a zahráli si jako třetí českým tým v prestižní Lize mistrů. Třetí pozici obsadili čeští hokejisté, kteří vybojovali na mistrovství světa bronz.

Cenu Emila Zátopka pro Sportovní legendu dostal bývalý vynikající tenista a wimbledonský vítěz Jan Kodeš.