Areál ve Špindlerově Mlýně zůstává ČSTV, nájemce nepodepsal smlouvu

Největší český lyžařský areál ve Špindlerově Mlýně zůstává ve správě ČSTV. Smlouvu o dvacetiletém pronájmu totiž nepodepsali všichni zástupci společnosti Melida, která měla krkonošský areál provozovat už letos. Podpis smlouvy byl přitom považován za hotovou věc.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.)

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

„Evidentně nedošlo k dohodě mezi dvěma akcionáři Melidy, do hlav jim nevidíme, takže nevíme proč. S takovou variantou jsme ale počítali, takže jsme schopni areál provozovat, lyžaři se nemusejí ničeho obávat,“ říká k situace předseda ČSTV Miroslav Jansta.

Se zájemci je prý ČSTV připraveno odděleně jednat, zda mají zájem areál provozovat a za jakých podmínek. ČSTV je totiž schopen jej provozovat, ale už ne rozvíjet investiční program, jak bylo původně v plánu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Budoucnost skiareálu Špindlerův Mlýn nastínil v Ozvěnách dne předseda ČSTV Miroslav Jansta

„Nejde nám jen o to areál vlastnit, ale rozvíjet celou oblast Krkonoš. Proto jsme pronajímali i skiareál Pec a Špindlerův Mlýn, Harrachov jsme schopni utáhnout sami,“ vysvětluje Jansta.

Společně s ČSTV tak bude areál zatím i nadále spravovat Svaz lyžařů. Podle jeho funkcionáře Romana Kumpošta to není žádný problém.

„Komplikaci v tom žádnou nevidím, areál se provozoval léta ve standardním akcionářském režimu včetně zaměstnanecké struktury. V případě, že smlouva v tuto chvíli podepsaná není, bude provoz probíhat stejným způsobem jako v minulých letech.“

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme