Arena Sparta otevřela dveře mladým sportovcům. Síly si mohli poměřit i s některými olympioniky

Trojskok, sed-leh, švihadlo, dribling a hod medicinbalem, to jsou disciplíny Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, ve kterých si včera poměřily síly děti z více než 40 škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odznak všestrannosti olympijských vítězů | Foto: David Kubíček

Akce v pražské Areně Sparta trvala celé dopoledne a vyvrcholila exhibičním pětibojem, kterého se zúčastnili i Šárka Kašpárková, Eliška Klučinová, Michal Novotný, Petr Koukal, Lukáš Krpálek a Denisa Barešová.

Skok přes švihadlo je pro většinu sportovců nepostradatelná součást tréninku, pro jiné noční můra. Zatímco dámy si s takovým vajíčkem nelámaly hlavu, některým pánům se ruce pletly všemi směry.

„Nesnáším vajíčko. Používám švihadlo hodně v tréninku, ale vždycky děláme hlavně dvojskoky, takové hravé věci moc ne,“ směje se badmintonista Petr Koukal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z Odznaku všestrannosti přináší redaktorka ČRo Magdaléna Medková

Ženy ale vítězily i v dalších disciplínách. Sedy-lehy například s přehledem ovládla sedmibojařka Eliška Klučinová., která se v čase dvou minut dokázala zvednout 120krát.

Nejnapínavější část pětiboje byl ale jednoznačně hod medicinbalem. Olympijský vítěz v desetiboji a autor celého projektu Robert Změlík totiž vsadil své nové auto na to, že Petr Koukal nepřehodí jeho dosavadní rekord.

Ačkoli Petr Koukal zatnul všechny svaly, na auto svým hodem nedosáhl. Většině sportovcům ale o vítězství nešlo. Jak dodává Šárka Kašpárková, důležité bylo především zachovat si čest a motivovat děti ke sportu.

Hlavní podstatou celého projektu je zatraktivnit dětem všestranné disciplíny a předejít tak tomu, aby příliš času trávili doma u počítačů.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme