Aru si dal pozor a vede Giro. Tahle etapa nerozhodla, varuje

Měla to být rychlá etapa, kde vyhraje spurtér a lídři celkového pořadí si odpočinou. 13. část cyklistického Giro d'Italia rozesmutněla jedním jediným pádem většinu favoritů. Naopak byla šťastnou pro nejlepšího mladíka závodu, domácího Fabia Arua, který si dal pozor a pak se mohl obléknout do dresu celkového lídra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fabio Aru získal růžový dres lídra Giro pro Astanu | Zdroj: ČTK

„Namalované na papíře se to zdálo jednoduché. Ale bylo to nakonec docela zlé. Poslední kilometry byly komplikované a náročné. Takže jsme se museli držet se vepředu, a to se nám s týmem dařilo,“ vysvětluje Fabio Aru.

„V těch závěrečných kilometrech jsme si hlídali na přední pozice a díky tomu jsem pádu unikl. V téhle etapě se mohlo stát cokoliv, tak jsem se jen chránil,“ prokázal na svých 24 let možná až překvapivě hodně zodpovědnosti lídr týmu Astana i Gira.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pocity i plána Fabia Arua těsně popté, co získal na Giru růžový dres zjistil reportér ČRo Tomáš Kohout

Na kole jezdí 10 let, od roku 2009 závodí na silnici a od té doby o tomhle růžovém dresu Fabio Aru snil. V předchozí etapě mu v posledních kilometrech chladného počasí a v lijáku došly síly, včera si díky závěru, kdy jako jeden z mála favoritů více než tři kilometry před cílem neupadl, mohl vytoužený růžový dres obléknout.

Jeho italští krajané v řadách novinářů už si plánovali, jak mu ten růžový dres zůstane, jak si ho uhájí v časovce, jak to pozvedne místní cyklistiku. Aru jakoby ale spíše počítal s tím, že mu ho dnes Španěl Alberto Contador opět vezme.

„Ta časovka se od posledních let hodně liší. Je totiž docela dlouhá, až netypicky. A také je jasné, že máme v nohách 13 hodně opravdu náročných etap,“ vyhlíží vedoucí muž celkového pořadí 61kilometrový závod proti chronometru.

„V prvních dnech bylo horko, v těch posledních pořád pršelo, to člověk také neví, jak se to na jeho stavu podepíše. Nikdo neví, kolik energie komu zbylo a jak se to všechno sečte. Tahle etapa nebyla tou rozhodující,“ ví moc dobře Aru, který už si v minulých dnech připomenul, jaké to je, když mu dojdou síly a přestane se dařit.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme