USA 0:1 Česko

Astma Kulhavého na Cape Epic netrápilo, triumf oslaví tréninkem

O víkendu triumfoval biker Jaroslav Kulhavý na nejprestižnějším etapovém závodě horských kol Cape Epic. Dnes už se jako dvojnásobný vítěz vrátil do Prahy, ale čas na oslavy nemá. Čeká ho tvrdá příprava.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý

Jaroslav Kulhavý | Foto: Martin Bali Jenčík

„Už zítra pojedu na trénink, i když nebude o žádné intenzitě, ale o regeneraci. V neděli mě čeká další závod. I když není důležitý, tak příprava běží dál ke Světovému poháru v Novém městě. Je až za 2 měsíce, ale už se na to budu připravovat,“ prozradil olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý.

Cape Epic prověřil bikery na trati dlouhé 739 kilometrů. V osmi dnech museli zvládnout celkové šestnáctikilometrové převýšení. Na startu bylo 600 dvojic. Jaroslav Kulhavý už prestižní závod vyhrál před dvěma lety. Opět se Švýcarem Sauserem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další plány Jaroslava Kulhavého po vítězství na Cape Epic zjistil reportér ČRo Pavel Petr

„Tenhle závod už pro mě byl druhý a zkušenosti hrají strašně velkou roli. Je to jediný závod na světě, který má 8 takhle těžkých etap. Zkušenosti hrály velkou roli. Věděl jsem, jaký bude druhý, čtvrtý či šestý den. Člověk se na to dokáže připravit,“ říká svěřenec trenéra Viktora Zapletala.

Tvrdé tréninky zaměřené na vytrvalost má pravidelně, nejsou pro něj ničím novým. „Oproti jiným závodníkům mi to vyhovuje. Příprava byla lepší, před 2 lety bylo po olympiádě a zima nebyla ideální, teď jsem měl klid na přípravu,“ porovnává své dva triumfy.

Po letošním triumfu se navíc může snažit vyrovnat počet pěti prvenství jeho švýcarského týmového kolegy. „Nevím, jestli je to meta. Prioritou je cross country a hlavně olympijské hry příští rok. Nevím, jak tenhle závod bude navazovat na mou přípravu,“ přemýšlí český biker.

„Pro mě je důležité, že jsem vyhrál tyhle dva roky, které byly důležité. První rok jsme jeli za týmového kolegu Burryho Standera, který zahynul. Letos to byl poslední velký závod Christopha Sousera, který ho chtěl vyhrát jako první popáté v kariéře, oboje se povedlo,“ prozrazuje Kulhavý svou další motivaci.

Výkonem navíc potvrdil, že po loňských problémech s kolenem a také s dýcháním po zdravotní stránce v pořádku. „Všechny problémy se vyřešily. Ještě bojuji s astmatem, které dělá problémy při největších intenzitách. Tady to bylo v pohodě a nic mě neomezovalo,“ těší vítěze Cape Epis.

„Mám napsaný nějaký inhalátor. Musí se žádat o výjimky UCI, což jsem nemusel, protože můj typ do toho nespadá. Samozřejmě se snažíme posílit plicní funkce, aby se to vykompenzovala. To je jediné, co člověk může dělat.

Jeden z cílů pro letošní sezónu olympijský vítěz z Londýna už splnil. Čeká ho ještě mistrovství světa, evropské hry a Světový pohár. Přípravu hodlá směřovat i k Riu 2016.

„Je to největší cíl příštího roku, člověk tam jede jako obhájce, takže v dlouhodobém přemýšlení to má podstatnou roli. Letos se ale soustředím na to, abych se vrátil do absolutní špičky. Abych do olympijské sezony šel v roli, že tu medaili můžu obhajovat,“ říká Jaroslav Kulhavý.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme