Atmosféra na MS v basketbalistek hned z několika úhlů

Nejvýznamější sportovní akcí tohoto roku na území České republiky je beze sporu právě probíhající mistrovství světa basketbalistek. To přilákalo především do Brna, kde hrají Češky své zápasy základní skupiny D spoustu fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejen čeští fanoušci na MS v basketbalu se výborně bavili

Nejen čeští fanoušci na MS v basketbalu se výborně bavili | Zdroj: ČTK

Před brněnskou halou Vodova stojí v národních barvách zmalované mladé basketbalistky ze Žďáru nad Sázavou a rozebírají svůj fanouškovský program. ,,Jedny holky od nás jdou odpoledne na Argentinu, večer ještě máme Česko a Mali," říkají.

Brno se stalo na týden Mekkou světového ženského basketbalu se vším všudy a právě mladé hráčky přijely sledovat své vzory snad ze všech koutů Čech. Napomohl tomu například i pod patronátem organizačního výboru světového šampionátu uspořádáný turnaj starších žákyň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféra na MS v basketbalistek hned z několika úhlů

Ten vyhrály nakonec hráčky Basketu Slovanka a jak dodává jejich mladá hvězdička Tereza Šípová, o volnu mezi svými zápasy žijí i tyto mladé české naděje hlavně probíhajícím světovým šampionátem.

,,Fandíme, učíme se od žen, abychom věděly, co děláme dobře," souká ze sebe rozpačitě mladičká holčina Basketu Slovanka. Učit se jak říká, v tomto ohledu není zase tak obtížné, stačí totiž udělat přesně pouhých 8 kroků a otevřít dveře do vedlejší haly.

Klasická decibelová dávka diváckého pekla s názvem Hala Vodova je nemalá. O co menší je tato basketbalová aréna s kapacitou pouze 3300 diváků, o to bouřlivější a bezprostřednější škálu fanouškovských projevů nabízí. Mírou vrchovatou se o tom mohou přesvědčit samozřejmě především domácí hráčky.

,,Byly tu i nějaké vlny, diváci se bavili, muselo se jim to líbit," hodnotí atmosféru v hale po utkání s Ruskem česká hráčka Ilona Burgrová. Fanoušci se opravdu bavili a jako všude ani v Brně není nouze o opravdové zemité unikáty.

,,My reprezentujeme těšnovský tým Plniči trubiček. Recese, recese to je," říká svérázná dvojice otce s dcerou, oba navlečeni v křiklavě růžových dresech se spletenými dredy až po zem, na hlavě typickou jamajskou hučku, za kterou by se nemusel stydět ani Bob Marley.

Fanoušci základ úspěchu

Na utkání s Ruskem si také tito reprezentanti jak říkají plničů trubiček sedají hned do první řady, kde jsou vděčným středem zájmu médií. Ještě před tím mi ale tito dva milovníci futsalu a pingpongu, kteří podle svých slov ale nyní hrají hlavně basketbal sdělují seriozně svůj názor na konečné umístění českých hráček na turnaji.

,,Páté, šesté místo." ,,Já myslím, že vyhrajem," dodává mladší z dvojice plničů trubiček a spěchá už do útrob haly Vodova sladit svůj svérázný oděv do ideální kompozice s hlasivkami. Ono totiž nejen hráčky dokážou rozdávat hrou radost svému okolí, podobné emoce totiž mohou při alespoň drobné snaze fanoušků putovat i opačným směrem.

,,Byli úplně fantastičtí. Strašně díky za diváky," přesně jak říká kapitánská českého týmu Horáková - strašně díky za diváky. Bez nich by totiž tento světový šampionát v Brně, ani žádná jiná sportovní akce, nebyli úplné. Bez nich by snad ani nebyly. Nebo by byly ale byly by také brzy zapomenuty. A to brněnský světový šampionát rozhodně nebude.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme