Atmosféru beachvolejbalového MS si užívají diváci i samotní hráči

Mistrovství světa v beachvolejbalu se poprvé v historii koná ve čtyřech městech najednou. Nizozemští pořadatelé zvolili tenhle model proto, aby přilákaly na centrální kurty v Haagu, Amsterdamu, Apeldoornu a Rotterdamu co nejvíce diváků, a společně vytvořili co možná nejlepší atmosféru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atmosféru na centrkurtu v Rotterdamu při zápasech si pochvalují i české hráčky

Atmosféru na centrkurtu v Rotterdamu při zápasech si pochvalují i české hráčky | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

K beachvolejbalu patří nejen do hněda opálená vysportovaná těla krásných žen a mužů na kurtu, ale také hudba, která mezi každou výměnou dokresluje atmosféru tohohle moderního sportu.

O dobrou náladu se v Rotterdamu stará skupina speakrů, které už na první pohled vévodí Nils. Dvoumetrový chlapák k beachvolejbalu patří nejen svou výškou, ale také úsměvem, který zdobí jeho lehce zarostlou tvář po celý den.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru, které panuje při zápasech na MS v beachvolejbalu, nasál i reportér Petr Kadeřábek

Neustále vyřvává do mikrofonu, burcuje diváky, a dokonce se, s jeho vzrůstem trochu legračně, snaží tančit.

„Je to výborné! Všichni kdo sem přijdou, tak se velmi dobře baví. Ráno tady vidím smějící se děti, odpoledne a večer zase dospělé. Ale do hlediště chodí i hráči, kteří nehrají. A všichni fandí. Tančí se, křičí, povzbuzuje, zpívá. Zkrátka panuje úžasná atmosféra, což je pro mě velmi důležité,“ těší Nilse.

„Centrkurt žije, není to mrtvé místo, které jsme zažily třeba při mistrovství světa v Polsku. Jsme rády, že je to v Rotterdamu takové, jaké je,“ potvrdila Kristýna Kolocová.

Kolocová se Slukovou na MS poprvé prohrály, druhý český pár bude v play-off chybět

Číst článek

Pravdou je, že Nils umí hráče i hráčky pěkně poškádlit. Třeba některý z volejbalistů zasmečuje do bloku a míč mu spadne pod nohy, speaker okamžitě pouští song, který tak trochu zesměšní smečaře, povzbudí blokaře a diváky rozesměje.

„To je něco speciálního. Když jsme tady hráli před rokem grandslam, tak jsem to slyšela poprvé. Hrály jsem a já vyskočila na blok, míč spadl na zem a najednou se ozvalo 'kuku'. Je to legrační,“ směje se německá blokařka Ilka Semmlerová a pohybuje rukama nataženýma přes pomyslnou síť z leva doprava do rytmu písně, stejně jako většina diváků.

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vyhrály v základní skupině dva ze tří zápasů | Foto: Petr Kadeřábek

Fanoušci se zkrátka velmi dobře baví a stejné je to podle obrázků z jiných měst i v Amsterdamu, Haagu i Apeldoornu.

V každém městě postavili organizátoři čtyři kurty. Dva tréninkové, jeden rozcvičovací a jeden centrální, na kterém se hrají zápasy. Každý má svá specifika. V Haagu je například umístěn přímo uprostřed jezera, v Rotterdamu zase na molu přímo u nejznámějšího zaoceánského parníku Nizozemska.

„Velmi se mi tady líbí. Byl jsem ve všech čtyřech městech, každé místo je unikátní. Je dobře, že tady loni proběhla generálka, kdy se tady hrál grandslam. To jsem byl v Alpeldoormu, ale tady je to ještě lepší. Jsme přímo na břehu oceánu. Je to zkrátka přesně v duchu beachvolejbalu,“ říká supervisor Světové volejbalové federace v Rotterdamu Ilja Borodinský.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme