Australan Crump mistrem světa na ploché dráze

Světovým plochodrážním šampionem je potřetí v kariéře Australan Jason Crump. V posledním závodě Grand Prix v polském Bydžově mu k tomu stačil pouhý postup ze základní části. Zvítězil obhájce titulu Nicki Pedersen z Dánska.

Vítěz z let 2004 a 2006 měl před bydžovským podnikem náskok osmnácti bodů na domácího Golloba. Boj o triumf ale polský závodník nechtěně zkazil, když v základní jízdě dojel na třetí nepostupové příčce.

Ani toto zaváhání mu ale nesebralo titul vicemistra - na  třetím místě v základních jízdách skončil i jeho konkurent Emil Sajtfudinov.

Grand Prix Evropy nakonec vyhrál Dán Nicki Pedersen před Australanem Adamsem a domácími Ulamkem a Holtou. V celkovém pořadí obsadil Matěj Kůs s jedním bodem čtyřiadvacáté místo.