Austrálii poslal do semifinále MS v ragby sporný výrok rozhodčího

Austrálie - Skotsko 35:34, bodově nejtěsnější čtvrtfinále ragbyového mistrovství světa skončilo rozčarováním hráčů i fanoušků poraženého týmu. Jednak proto, že o vítězství přišli Skotové po trestném kopu dvě minuty před koncem, a také proto, že rozhodčí po sporné situaci nevyužil možnosti prohlédnout si předcházející situaci na videu. Podle některých názorů by prý odhalilo, že se proti Skotům kopat nemělo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smutní skotští hráči po prohře s Austrálií ve čtvrtfinále MS v ragby

Smutní skotští hráči po prohře s Austrálií ve čtvrtfinále MS v ragby | Zdroj: Reuters

„Ptal jsem se ho několikrát a nevím, proč se na to nepodíval. Bylo vidět, jak sleduje velkoplošnou obrazovku, takže myslím, že si tím také úplně jistý nebyl. Šlo o klíčový okamžik, který udělal tečku za celým zápasem, to je jasné,“ řekl skotský kapitán Craig Laidlaw.

I podle bývalého hráče a trenéra české ragbyové reprezentace Martina Kafky byla porážka Skotů sporná. Myslí si, že trestný kop odpískán být měl, ale v jejich prospěch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Austrálii poslal do semifinále ragbyového šampionátu sporný výrok rozhodčího. Více bývalý hráč i trenér české ragbyové reprezentace Martin Kafka

„Určitě to nebylo úmyslné sražení hráče, protože už byl ve výskoku. Šel sice trochu z boku a srazit balon z boku je problematické, každopádně hráč, který je ve vzduchu, těžko může svoji trajektorii letu změnit,“ vysvětluje.

„Kopající hráč byl po odkopu sražen, relativně tam byl časový odstup, takže si myslím, že pokud by si rozhodčí zvolil konzultaci s videorozhodčím, měl by se k této situaci vrátit a odpískat trestný kop ve prospěch Skotů,“ dodává Kafka.

Podle něj navíc byla pro Skoty v zápase s Austrálií kontroverzní dokonce dvě rozhodnutí rozhodčích.

Nový Zéland, Austrálie i JAR můžou na MS v ragby překonat medailový rekord

Číst článek

„První bylo vyloučení žlutou kartou, kterou dostal křídelní útočník za úmyslné splácnutí míče dopředu. Překvapilo mě, že to posoudil videorozhodčí, protože pohyb rukou jasně dokumentoval, že hráč nechtěl balon splácnout, ale naopak se snažil ho zachytit,“ podotýká Kafka.

Přesto už je rozhodnuto, a semifinále ragbyového mistrovství světa tak bude záležitostí týmů z jižní polokoule. Vedle Austrálie doplnila dvojici Nový Zéland, Jihoafrická republika také Argentina, která porazila Irsko 43:20.

Jan Kaliba, Simona Bartošová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme