Baník Most zařídil historický úspěch české házené - vyhrál Vyzývací pohár

Všechny možné tituly získaly v této sezóně házenkářky Mostu. Jako poslední přidaly titul z Vyzývacího poháru, kde po porážce 20:24 na hřišti Samoboru zvítězily v domácí odvetě vysoko 26:17. Most se tak stal historicky prvním českým klubem, který vyhrál některou z evropských soutěží.

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto)

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Rozdíl mezi oběma týmy byl patrný už v prvním poločase, ve kterém mostecké hráčky vytrvale navyšovaly svůj náskok, a to doslova až do poslední sekundy prvního poločasu. Hlavním rozdílem byla obranná hra, domácí vytvořily nepropustnou hráz, zatímco soupeřky chtěly aktivní obranou zastavovat domácí útoky.

To se jim ale nedařilo, Most se prosazoval jak z křídel, tak přes pivota. Navíc mu hodně pomáhaly časté technické chyby chorvatských hráček. V součtu s výborným výkonem brankářky Müllnerové to i ve druhém poločase dalo možnost neustále navyšovat vedení.

Konečné vítězství o 9 bodů domácím hravě stačilo k historickému úspěchu.

Baník Most - ŽRK Samobor 26:17 (16:9)
Sestava Mostu: Müllnerová, Bezpalcová - Beňušková, Dvořáková, Janoušková, Martinková, Růčková, Ryšánková, Schererová, Šplechtová, Tomášková, Vaňková, Vítková, K. Vysloužilová, M. Vysloužilová, Weisenbilderová.
Rozhodčí: Pechová, Vagvölgyiová (obě Maď.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení 1:2. První zápas: 20:24, zvítězil Most

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít