Barboru Závadovou na ME poprvé doprovází sestra. Chci jí to ulehčit, říká

Plavkyně Barbora Závadová postoupila na mistrovství Evropy jako první z české výpravy do večerního finále, ve kterém jí v boji o medaili budou v Londýně fandit nejen rodiče. Další českou reprezentantkou v olympijském areálu je totiž tentokrát i její talentovaná sestra Tereza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Závadová (vpravo) poprvé na seniorském ME po boku slavnější sestry Barbory | Foto: Michal Jurman

„Už proběhla prohlídka bazénu, kudy půjde před startem a co bude nového. Snažila jsem se jí to před startem trošku ulehčit, aby věděla, kam jede. Pamatuji si na své první akce, taky jsem byla hrozně nervózní. Dokonce jsem se skoro rozbrečela, tím nováčkovstvím si musí každý projít,“ myslí si Barbora Závadová.

„Tím pádem budu plakat asi tak desetkrát víc než Bára,“ reaguje na tato slova o čtyři roky mladší ze sester Závadových Tereza, která se letos poprvé kvalifikovala na seniorskou velkou akci typu probíhajícího mistrovství Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se sestrami Závadovými před ME v plavání mluvil reportér ČRo Michal Jurman

Zatímco starší Barbora je více introvertní, mladičká plavkyně ostravského klubu je všemi označována za hodně veselého smíška. I jí už ale ztuhl z premiéry na mistrovství Evropy úsměv na rtech.

„Když jsme došli k bazénu, tak to na mě konečně padlo. Jsem dost nervózní,“ říká 19letá kraulařka, kterou čekají v Londýně od středy starty na třech nejdelších tratích.

Pořádně nervózní bude ale už dnes večer z finálového vystoupení své sestry, která dobře ví, že po postupu ze sedmého místa ji v olympijském bazénu z roku 2012 čeká ještě hodně práce, pokud chce myslet na medaili.

„Hned na začátek máme finále. Od toho se bude vyvíjet celý týden,“ předvídá Bára Závadová, která bude večer obhajovat na polohové čtyřstovce čtyři roky starý bronz.

Příprava na letošní finále se ale výrazně liší od toho v roce 2012 v maďarském Debrecínu. Poprvé totiž probíhá na hotelovém pokoji v doprovodu sestry a nově i reprezentační kolegyně Terezy.

Michal Jurman, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme