Bártovi po úniku těsně uteklo etapové vítězství na Giru

Cyklista Jan Bárta dojel druhý v horské etapě na Giro d'Italia. V cíli jen těsně nestačil na Kostaričana Amadora. I s ním jel Bárta většinu ze146 kilometrův úniku. Kreuziger se v závěrečných stovkách metrů neudržel hlavní skupiny a několik sekund ztratil. Zůstal však šestý s odstupem 1:07 na Hesjedala.

Andrey Anador a Jan Bárta

Andrey Anador a Jan Bárta | Zdroj: ČTK

Po té, co Bárta vyhrál první vrchařskou prémii ho Amador předjel a český cyklista musel celý cílový kopec stahovat ztrátu. Zcela vyčerpaný přiznal, že se vydal ze všech sil.

„Věděl jsem, že posledních2,5 kilometruje skoro po rovině, ale před tím jsem se strašně trápil, protože třetí De Marchi pořád nastupoval. Já jsem musel po jeho nástupu dvakrát sjíždět, bylo to opravdu strašně o morálce,“ popsal Bárta.

00:00 / 00:00

Jan Bárta po dojezdu do cíle 14. etapy

Vítěz závodů Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho a Kolem Kolína nad Rýnem vjížděl do cílové rovinky na vrcholu kopce ve výšce2001 metrůnad mořem z prvního místa, nicméně Amador se přes něj přehnal a odsunul ho na druhou pozici.

De Marchi byl třetí s dvousekundovou ztrátou, Hesjedal dojel čtvrtý 20 sekund po vítězi.
Nedělní 15. etapa o délce169 km bude podobná té dnešní. První úsek bude relativně rovinatý, pak přijdou na řadu čtyři náročná stoupání.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 14. etapa: Cheraso - Cervinia (205 km):