Bartůněk skončil na MS 15. Phelps získal na volné 200 stříbro

Americký plavec Michael Phelps ve svém prvním individuálním závodě na světovém šampionátu nevyhrál. Na volné dvoustovce skončil druhý za svým krajanem Ryanem Lochtem.

Ryan Lochte (vpravo) a Michael Phleps

Ryan Lochte (vpravo) a Michael Phleps | Zdroj: ČTK

Český prsař Petr Bartůněk obsadil na padesátimetrové trati 15. místo, a do finále tak nepostoupil. Přesto Bartůněk své vystoupení na padesátimetrové trati mohl označit za životní.

„Byl to nádherný závod, moc se mi to líbilo, hlavně ta atmosféra. A není od věci říct, že to byl životní závod, protože to bylo moje první semifinále na mistrovství světa a to je úžasný úspěch, který jsem před odjezdem sem ani nečekal.“

00:00 / 00:00

Petr Bartůněk si závod hodně užil. Patnácté místo bere jako obrovský úspěch

Další dva čeští plavci vypadli na mistrovství světa už v rozplavbách. Jan Šefl skončil na trati 200 metrů motýlek 34., Květoslav Svoboda na volné osmistovce pak až 41.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít