Barum Rally odstartovala po nočním prologu v ulicích Zlína hlavními jízdami v terénu

Automobilová Barum Czech Rally zahájila druhý, nejdelší soutěžní den hlavními jízdami na Zlínsku. Závodní vozy budou křižovat regionem až do půl deváté večer. Přesuny posádek mezi rychlostními zkouškami namátkově hlídá policie. Až do neděle čeká závodníky 240 kilometrů rychlostních zkoušek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barum Rally ve Zlíně: Na snímku z 30. srpna je Kajetan Kajetanowicz a Jaroslaw Baran z Polska s autem Ford Fiesta R5 při rychlostní zkoušce ve Slušovicích.

Barum Rally ve Zlíně: Na snímku z 30. srpna je Kajetan Kajetanowicz a Jaroslaw Baran z Polska s autem Ford Fiesta R5 při rychlostní zkoušce ve Slušovicích. | Zdroj: ČTK

Závodníci se totiž musí chovat jako každý jiný řidič. Snaží se to to i pilotka Martina Daňhelová.

Myslím, že problém to není udržet se na uzdě. Spíš je problém v tom, že my máme áčkový speciál a tam prostě nevíme, kolik jedeme, takže jenom podle kvaltu odhaduju, kolik tak asi bychom měli mít podle toho, jak jsme v obci, ale určitě se snažíme dodržovat rychlost,“ říká Daňhelová.

Převážná část rychlostních zkoušek dnes vede v Hostýnských vrších a na Vsetínsku. Omezení provozu čeká řidiče například ve Veselé u Slušovic, v Oldřichovicích a Karlovicích nebo v Hošťálkové a Semetíně. Organizátoři proto doporučují sledovat aktuální informace na webu soutěže.

Itinerář si vyzvedlo celkem sto pět posádek. Poprvé v historii se šestnáct prioritních jezdců se utkalo v kvalifikaci o startovní pořadí do dnešní etapy. Rekordní je také účast sedmi žen za volanty závodních speciálů.

Výsledky vyhlásí komisaři v neděli v šestnáct hodin.

Roman Verner, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme