Basketbalista Bartoň opouští USK, bude hrát v německé bundeslize

Český basketbalista Luboš Bartoň odchází z týmu USK Praha, v němž působil od prosince, a přesouvá se do německé bundesligy, kde bude hájit barvy New Yorker Phantoms Braunschweig.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luboš Bartoň pomohl v prvním svém utkání za USK k vítězství

Luboš Bartoň pomohl v prvním svém utkání za USK k vítězství | Zdroj: ČTK

Bartoň řešil svou basketbalovou budoucnost v létě, kdy mu vypršela smlouva ve španělské Badaloně, a protože jiná zahraniční nabídka nepřišla, rozhodl se po 14 letech k návratu do české ligy. Angažmá v USK ale obsahovalo klauzuli, že pokud dostane zahraniční nabídku, bude z kádru uvolněn.

„Samozřejmě že pokud se musíte rozloučit s hráčem takových kvalit, není to pro žádného trenéra radostné. Byli jsme si ale vědomi od začátku, že jakmile se Luboš dostane do formy, tak jeho působení v týmu se bude počítat na dny a začne dostávat nabídky,“ uvedl trenér USK Ken Scalabroni v tiskové zprávě.

Reprezentant Bartoň odehrál v dresu USK jen pět zápasů, během kterých si v průměru připsal 17,4 bodu a 7,4 doskoku. Podle kouče Scalabroniho byl jeho přínos pro tým hlavně v tom, že mohl předat zkušenosti mladým hráčům.

V týmu Phantoms bude mít za úkol zejména pomoct týmu k záchraně v bundeslize. Aktuálně je tým na 15. místo z celkem 18 mužstev. K tomu, aby se prosadil do play-off, chybí týmu tři výhry.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme