Basketbalista Jan Veselý v poslední době příliš důvodů k radosti nemá

Ne příliš vydařená sezona v NBA, nejistota ohledně další budoucnosti a navíc neúspěch v tradiční anketě o nejlepšího českého basketbalistu sezony. Přesně taková je realita posledních dnů jediného českého zástupce v zámořské NBA Jana Veselého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Třiadvacetiletý ostravský rodák ale chce dostát svému příjmení stůj co stůj a tak už s optimismem hledí na blížící se mistrovství Evropy, které může být dalším odrazovým můstkem i pro jeho vlastní kariéru.

"Přiletěl jsem do Vídně a odtud jel hned do Trutnova na kemp, už se toho ani moc stihnout nedalo," přibližuje svůj netradičně naplněný program posledních týdnů jediný český hráč v basketbalové NBA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalista Jan Veselý o posledních výkonech

Veselý dva měsíce v Americe trénoval, aniž by hrál. Až v závěru naskočil do letní ligy NBA a hned patřil mezi její největší hvězdy. Uplynulou sezonu ale hodnotit kladně rozhodně nemůže. V dresu Washingtonu Wizards nezářil a výsledkem byl i fakt, že coby loňský obhájce české trofeje Basketbalistka roku skončil letos až čtvrtý.

Ve svých výkonech během letní ligy NBA přesto spatřuje konečně jisté světlo na konci tunelu. Světlo, které by rád ještě naplno rozsvítil nyní v reprezentačním dresu.

"Můj osobní pocit je, že letní liga se mi povedla. Jsem spokojený, jak jsem tam hrál. Ale teď je tu zase jiný tým, jiní hráči, a začíná se zase od začátku. Je málo času, takže aklimatizace musí proběhnout hodně rychle," plánuje si cíle na končícím soustředění reprezentace v Děčíně Veselý.

V úspěšné kvalifikaci o mistrovství Evropy 211 cm vysoký český dlouhán chyběl a o to více chce být nyní přínosem pro český tým na samotném šampionátu. V něm přitom budou svěřenci kouče Budínského bojovat ve skupině s takovými týmy, jakými jsou silní Španělé nebo Chorvati.

Na ME se nehodlá jen rozehrávat

"Neberu to tak, že bych se chtěl jen rozehrát. Já reprezentuji rád. A dostat se po několika letech zase na mistrovství Evropy je super. Když tam něco uhrajeme, tak to bude jenom dobře," chce Veselý v první řadě pomoci na zářijovém šampionátu ve Slovinsku českému týmu, který se na tuto akci probojoval po dlouhých šesti letech.

Kvalitní individuální výkony by ale zcela jistě pomohly i jemu samotnému. Už jenom proto, že právě na podzim se bude rozhodovat o tom, zda na něj Washington uplatní opci, kterou má ve smlouvě, nebo nikoli.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme