Basketbalista Jao Ming bude studovat. Radši bez spolužáků

Nejznámější čínský sportovec Jao Ming se vrací. Nikoli ovšem na palubovku, profesionální kariéru už definitivně ukončil, basketbalová superstar však chce opět usednout do školních lavic. Jao Ming se totiž rozhodl studovat na prestižní šanghajské univerzitě, spolužáky ale nakonec mít nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínský basketbalista Jao Ming ukončil kvůli zdravotním problémům kariéru | Zdroj: Reuters

Zpráva o úmyslu Jao Minga, považovaného za národního hrdinu, se šíří Šanghají rychlostí blesku. A není divu, prakticky totiž neexistuje Číňan, který by se k němu nechtěl alespoň na krátkou chvíli přiblížit a potřást si s ním rukou.

229 centimetrů vysoký obr, kterému díky jeho mohutné postavě spoluhráči i fanoušci přezdívali "Velká zeď", totiž ve světě proslavil stejně jako legendární stavba obdivovaná turisty ze všech koutů naší planety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jao Ming míří do školních škamen - téma pro Roberta Mikoláše

A nyní se navíc vrací do rodné Šanghaje, kde jako student zahájí zimní semestr. Konkrétně na univerzitě Ťiao-tchung proslulé vědními a technickými obory.

Sám Jao Ming prý ještě nemá jasno, co konkrétně bude studovat, jedno však ví jistě. V lavici bude sedět sám, žádné spolužáky tedy mít nebude. Jak totiž říká, jeho přítomnost by je jen rozptylovala a on v žádném případě nechce narušovat výuku. Z tohoto důvodu tak někdejší hráč amerického Houstonu preferuje individuální přístup. Zadním vchodem však chodit nehodlá, takže pozornosti tento nejbohatší čínský sportovec současnosti stejně neujde.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme