Basketbalista Kobe Bryant nekončí. Zranění mě posílila, tvrdí hvězda LA Lakers

Hvězdný americký basketbalista Kobe Bryant nastoupil za poslední dvě sezony v dresu LA Lakers v NBA kvůli zranění pouze k 41 utkáním. Historicky nejúspěšnější klub tak možná i kvůli tomu neměl vůbec dobré výsledky a končil na chvostu tabulky daleko za play-off.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj basketbalových velikánů Kobeho Bryanta (vlevo) a Lebrona Jamese v Utkání hvězd se fanoušci nedočkají. Bryant sezonu ukončil kvůli zranění ramene | Zdroj: Reuters

Letos na něj ale podle Bryanta tým určitě má. To je dobře i pro něj, protože ho možná čeká poslední sezona. Ani vleklé zdravotní problémy totiž Kobeho ještě nepřiměly přemýšlet o konci kariéry.

„Ne. Tuhle otázku jsem si vůbec nepokládal. Chci určitě příští sezonu ještě odehrát. Ta zranění mě spíš zocelila a stále cítím za klub zodpovědnost. Zpátky do práce,“ ubezpečoval Bryant po operaci ramene a 9 měsíční pauze.

Před pár dny ale brzy sedmatřicetilý hráč připustil, že by právě tahle sezona mohla být jeho poslední. Basketbalový fenomén posledních dvou dekád totiž už není v NBA rozhodně tak dominantní, jak by si i on sám představoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalista Kobe Bryant odmítl spekulace o konci kariéry a potvrdil, že i v příští sezoně bude oblékat dres Los Angeles Lakers

Začaly se rojit i spekulace, že by si ale přece jen mohl hráčskou kariéru prodloužit ještě někde jinde. Například v Číně, kde Bryantova popularita, jak potvrdila nedávná a celkově dvanáctá návštěva od roku 2001, nezná meze.

„Pokaždé, když se sem vrátím, vidím, jak se tu hráči neustále zlepšují. Vidím, jak jejich vášeň pro basketbal roste. I proto se sem tak rád vracím. Chci vám předat, co jsem se za ty roky v NBA naučil. Jsme v tom společně,“ říkal Bryant na začátku srpna v čínském Kantonu a jen tak potvrdil, že i tuhle variantu asi zvažuje.

Tou poslední by mohl být návrat do Evropy. Ano návrat. Jeho profesionální kariéra totiž odstartovala v Itálii, kde vyrůstal, když si tam vydělával na živobytí také basketbalem jeho otec.

Před čtyřmi lety při výluce NBA už si s touhle myšlenkou pohrával, ale nerealizoval ji. Kromě italštiny ovládá Kobe Bryant plynně i španělštinu a známá o něm je i jeho láska k fotbalu a hlavně Barceloně, kterou letos osobně přivítal v Los Angeles při červencovém turné po USA a prý se při té příležitosti o případném angažmá v Katalánsku s představiteli klubu bavil.

Navíc je blízký přítel španělského reprezentanta a bývalého spoluhráče z LA Paula Gasola, který se netají tím, že chce svou kariéru právě v Barceloně jednou končit. A že by to bylo po boku Bryanta?

„Nevím, jestli Kobe ta prohlášení myslel vážně nebo z legrace. Četl jsem o nich, ale neslyšel je. Myšlenka to určitě zajímavá je, ale mě přijde spíš zábavná. Jeho kariéra v NBA je asi v poslední etapě, ale teprve se ukáže, jestli je to to, co bude chtít udělat. Uvidíme, jak se rozhodne,“ nechal se slyšet Pau Gasol. Tak se nechme překvapit.

Jakub Kanta, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme