Basketbalista Veselý pomohl ukončit sérii porážek Washingtonu

Basketbalisté Washingtonu ukončili v NBA šestizápasovou sérii porážek, když na domácí palubovce porazili v sobotu Cleveland 101:98. Český basketbalista Jan Veselý k tomu přispěl devíti body. Wizards ale nadále zůstávají druhým nejhorším týmem soutěže.

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Veselý strávil na palubovce 22 minut, během kterých přidal k devíti nastříleným bodům ještě pět doskoků a dva úspěšné bloky. V dresu Washingtonu se nejvíc dařilo Jordanu Crawfordovi, který zaznamenal 31 bodů.

Domácí si rozhodující náskok vytvořili v poslední čtvrtině, kdy utekli soupeři na desetibodový rozdíl. Cleveland sice ještě ztrátu stáhl, ale protože Anthony Parker v poslední vteřinách minul trojkový pokus, z vítězství se radoval Washington.

Skvělý výkon podal v sobotním programu NBA Kevin Love, který si vylepšil nové střelecké maximum, když Minnesotu dotáhl k vítězství nad Portlandem 122:110 dvaačtyřiceti body. K nim přidal ještě deset doskoků.

Stejně povedený večer zažil i Dirk Nowitzki, který v dresu Dallasu nastřílel 40 bodů, a dovedl tým k výhře nad Utahem 102:96.

NBA:

Atlanta - Oklahoma City 97:90, Dallas - Utah 102:96, Memphis - Detroit 100:83, New Orleans - Indiana 84:102, Orlando - Milwaukee 114:98, Portland - Minnesota 110:122, Washington - Cleveland 101:98 (za domácí Veselý 9 bodů, 5 doskoků a 2 bloky).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít