Basketbalista Veselý se v dresu Washingtonu poprvé radoval z výhry

Basketbalista Jan Veselý nastoupil ke svému druhému utkání v NBA. Čtyřmi body, dvěma doskoky a pěti získanými míči se podílel na výhře Washingtonu nad Torontem 93:78. Wizards zvítězili vůbec poprvé v sezóně.

Českého pivota srazil v utkání jeho protihráč DeRozan

Českého pivota srazil v utkání jeho protihráč DeRozan | Zdroj: Reuters

Veselý z pozice náhradníka odehrál šestnáct minut a proměnil obě své střely; při jeho přítomnosti na palubovce tentokrát oproti předchozímu duelu s Minnesotou narůstalo skóre ve prospěch domácích.

Washington po první čtvrtině prohrával o tři body, ale druhou ovládl poměrem 29:14. Více než 10 minut v této části pobyl na hřišti Veselý, který měl v obraně na starost nejlepšího střelce Toronta Andreu Bargnaniho. Ten nastřílel 22 bodů, ale zrovna přes českého hráče se těžko prosazoval.

Druhý poločas začal Veselý opět na lavičce, na hřiště se vrátil na konci třetí části. Na začátku poslední čtvrtiny tak byl u nejvyššího vedení domácích o 27 bodů. Nejlepšími střelci Washingtonu byli Lewis a Nick Young s 15 body. "Už nás nebavilo nechat na sebe bučet," řekl po utkání Young.

hlavní hvězdou úterního programu byl Kobe Bryant z Los Angeles Lakers, který proti Phoenixu nastřílel 48 bodů. Suverénní rekord sezony byl základem vítězství 99:83. Ještě šest minut před koncem se Phoenix přiblížil k Lakers na rozdíl jediného bodu (83:82), ale zbytek utkání vyhráli domácí 16:1.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít