Basketbalista Veselý si v NBA vylepšil střelecký rekord na 11 bodů

Český basketbalista Jan Veselý si v NBA vylepšil svůj osobní střelecký rekord, když v nedělním utkání Washingtonu v Bostonu zaznamenal 11 bodů. K výhře to ale nepomohlo, Wizards prohráli 76:88. Atlanta porazila Utah 139:133 až po čtvrtém prodloužení, které se v soutěži naposledy hrálo v roce 1997.

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Jan Veselý strávil na palubovce téměř pětadvacet minut, nejvíce ze všech náhradníků Wizards, proměnil pět ze šesti střel a navíc i jeden trestný hod, přidal i šest doskoků. Washington ale zaspal začátek utkání a v prvním poločase ztrácel na Boston i pětadvacet bodů. Ve druhé půli už dokázali Wizards náskok soupeře jen korigovat.

Třetí zápas ve třech dnech absolvovali basketbalisté Atlanty – střetnutí s Utahem pro ni bylo doslova vyčerpávající. V základní hrací době o vítězi rozhodnuto nebylo, a tak se muselo prodlužovat. Jenomže první, druhé i třetí nastavení skončilo znovu remízovým stavem, poprvé od roku 1997 se tak hrálo čtvrté prodloužení, po kterém Atlanta slavila výhru.

Hrdinou extrémně dlouhého a náročného duelu byl domácí Joe Johnson, který zaznamenal 37 bodů, ale hlavně si připsal vyrovnávací koš na konci třetího prodloužení. Posledních 27 minut utkání hrál navíc bez vystřídání.

Oklahoma na domácí palubovce přehrála Miami jasně 103:87, celkem 28 body, devíti doskoky a osmi asistencemi na tom podílel i hvězdný Kevin Durant. Na straně poražených byl nejlepší střelcem Dwyane Wade s 22 body.

Čtvrtou letošní domácí prohru si připsali Los Angeles Lakers, kteří podlehli Memphisu 96:102. Pět a půl minuty před koncem vedli Memphis o 14 bodů a trenér Mike Brown posadil na lavičku lídra týmu Kobeho Bryanta, který se do hry vrátil na poslední dvě minuty, ale porážce Lakers nezabránil.

NBA:

Atlanta - Utah 139:133 po 4. prodl., Boston - Washington 88:76 (za hosty Veselý 11 bodů, 6 doskoků, 1 asistence), Cleveland - Phoenix 83:108, LA Lakers - Memphis 96:102, Minnesota - Denver 117:100, Oklahoma City - Miami 103:87, Portland - Golden State 90:87, San Antonio - Philadelphia 93:76.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít