Basketbalista Veselý si v NBA vyrovnal dosavadní maximum

Český basketbalista Jan Veselý si v dresu Washingtonu vyrovnal své dosavadní maximum v sezoně. V utkání Wizards s Utahem nastřílel deset bodů, jeho tým ale musel skousnout další porážku, tentokrát 100:114.

LeBron James (vpravo) v NBA

LeBron James (vpravo) v NBA | Zdroj: Reuters

Veselý byl v utkání pátým nejvytíženějším členem kádru Washingtonu, na palubovce strávil přes pětadvacet minut, i když nenaskočil v základní sestavě. V zápase proměnil český nováček pět ze sedmi pokusů, připsal si navíc i pět doskoků a jednu asistenci.

Utah měl pro duel s Washingtonem velkou motivaci, v předchozích šesti zápasech totiž utrpěl pět porážek a nutně už potřeboval zvítězit. V poločase domácí vedli o dvanáct bodů a definitivní zlom přinesla třetí čtvrtina, ve které Utah nastřílel 38 bodů.

Sezónní maximum zaznamenal v utkání Al Jefferson, když nastřílel 34 bodů. Na druhé straně byl nejlepším střelcem se 24 body John Wall.

Miami zvítězilo na palubovce Clevelandu 11:87, a to zejména díky tradičně skvělému výkonu LeBrona Jamese, který posbíral 28 bodů. Nezabránilo tomu ani bučení příznivců domácích, kteří mu nemohou odpustit, že z týmu přestoupil v roce 2010 do kádru Floridy.

Dallas sice v utkání s Philadelphií prohrával už o 15 bodů, nakonec ale obhájci loňského prvenství zvítězili 82:75. V zápase zazářil Dirk Nowitzki, který ve druhé polovině nastřílel 24 bodů – stejně, jako hráči Philadelphie dohromady.

Čtvrtou výhru v sezoně vybojoval nejhorší tým v letošní sezoně NBA, Charlotte zvítězilo nad Torontem 98:91 a po dlouhých šestnácti zápasech se znovu dočkali vítězství.

NBA:

Cleveland - Miami 87:111, Detroit - Sacramento 114:108, Houston - Minnesota 98:111, LA Lakers - Phoenix 111:99, Memphis - Denver 103:102, New York - New Orleans 85:89, Oklahoma City - Golden State 110:87, Orlando - Milwaukee 94:85, Philadelphia - Dallas 75:82, Toronto - Charlotte 91:98, Utah - Washington 114:100 (za hosty Veselý 10 bodů, 5 doskoků a 1 asistence).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít