Basketbalista Wade dostal stopku za kopnutí soupeře

Na jedno utkání přišli basketbalisté Miami o Dwyana Wadea, který dostal od vedení zámořské soutěže jednozápasový trest za to, že při duelu Heat s Charlotte nevybíravě nakopl do rozkroku Ramona Sessionse z týmu soupeře.

Dwyane Wade (v bílém) si jeden zápas nezahraje

Dwyane Wade (v bílém) si jeden zápas nezahraje | Zdroj: Reuters

Pro Miami je absence Wadea citelnou ztrátou, v dosavadním průběhu nastřílel v průměru víc než 20 bodů na utkání a je druhým nejlepším střelcem týmu. Předčí ho jen LeBron James.

Vedení NBA se zabývalo i faulem Dwighta Howarda na Kennetha Farieda z Denveru, nakonec ale hráč Los Angeles Lakers vyvázl jen s pokutou 35 000 dolarů.

Ve čtvrtek měla zámořská soutěž na programu jen dva zápasy. Oklahoma zdolala v prvním z nich Dallas 111:105 po prodloužení, když ztrátu na soupeře stáhla až v poslední čtvrtině utkání a v prodloužení obrat dokonala.

Ve druhém duelu jednoznačně dominovali Los Angeles Clippers nad Bostonem, kterému uštědřili debakl 106:77 a stali se po čtyřech letech prvním týmem, který dokázal vyhrát patnáct utkání v řadě.