Basketbalista Welsch si angažmá v Estudiantes pochvaluje

Jiří Welsh přestoupil z Malagy do Estudiantes Madrid. Změnu si pochvaluje a to i přesto, že Malaga měla kvalitnější tým a hrála prim i v evropských pohárech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Welsch

Aktuálně nejlepším českým basketbalistou současnosti je bezesporu Jiří Welsch. Rodák z Pardubic se zapsal do statistik prestižní NBA jako historicky nejúspěšnější český hráč.

V roce 2006 ale zámoří opustil. Vrátil se na evropskou scénu, aby oblékl dres španělské Malagy. To už je ale také minulost. V současné době obléká dres týmu Estudiantes Madrid.

Přestup Jiřího Welsche do Estudiantes asi mnohé překvapil. Jedenatřicetiletý odchovanec pardubického basketbalu si ovšem právě toto angažmá pochvaluje.

„Zatím jsem tady spokojený. Podepsal jsem smlouvu před začátkem sezóny a zatím to hodnotím pozitivně. Mám důvěru trenéra, hraju. Chodím na hřiště do základní pětky, takže je to pozitivní,“ hodnotí úvod v novém dresu Welsch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalista Welsh si angažmá v Estudiantes pochvaluje

Je tu ale jiná věc. Malaga přeci jen byla kvalitnějším týmem. Hrála navíc Euroligu. „Samozřejmě byl to krok o stupeň níž, jít hrát z Malagy sem do Estudiantes, ale jsem v Madridu a tady se mi líbí. Estudiantes je příjemný klub, který má velkou tradici. Máme velkou podporu fanoušků.“

Skvělý fanoušci

Právě fanoušci sami sobě vymysleli zajímavý název. A co víc, při nedávném souboji s Nymburkem dokonce fandili s českou vlajkou.

„Oni si sami říkají „Demence“. Máme od nich neomezenou podporu, jezdí na každý zápas i ven. Vymýšlejí si různé nápisy a pokřiky, takže možná to bylo v souvislosti s tím, že jsme hráli proti Čechům, tak vytasili českou vlajku,“ domnívá se Welsch.

Pro někdejší oporu reprezentace, která ovšem návrat do národního týmu v žádném případě nevylučuje, nebyl problém adaptovat se na život ve španělské metropoli.

„Zabydlel jsem se tady rychle. Nejdříve jsem potřeboval zjistit, kde jsou hlavní body, bydliště, hala na trénink, hala na zápas. Samozřejmě, že jsem potřeboval pomoc,neměl jsem výhodu, že v týmu už byli hráči, které jsem znal.“

Volný čas – manželka nebo golf

Veškerý čas ale přeci jen Jiří Welsch basketbalu nevěnuje. Pokud má volno, tráví ho ve společnosti manželky. Případně na golfu.

„Moje manželka tráví čas mezi Malagou a Madridem, takže když máme čas, tak se ho snažíme organizovat tak, abychom ho trávili spolu. Když mám čas a jsem sám,tak vyrazíme golf, protože tenhle sport mám hodně rád a našel jsem na kraji Madridu jedno tréninkové středisko,“ popisuje český basketbalista.

Opustit Malagu, o které byla řeč, není totiž jednoduché. Welschovi tam vlastní dva koně. „Kvůli nim, ale také kvůli rekonstrukci jednoho domu. Začali jsme loni v létě a teď finišujeme, takže bylo potřeba, aby ona tam byla.“

Vidět ale rodáka z Pardubic na koni? To je věc téměř nevídaná. Má to své příčiny. „Existuje fotografie mě na koni, ale je to výjimečná záležitost. Samozřejmě mám respekt, bojím se aby se mi náhodou něco nestalo, abych se nezranil a také je mi líto toho koně, protože vážím skoro sto kilo a přeci jenom ty koně nejsou zvyklý nosit takovéhle váhy, ale třeba v budoucnu,“ říká opora madridského Estudiantes.

Nymburku se nezříkám

Neláká však návrat na české palubovky například v nymburském dresu? Vždyť český šampión bojuje v Euro Cupu.

„Samozřejmě nic takového nezamítám a není to podmíněné jeho účastí v Eurolize. Já jsem jenom chtěl letos zůstat ve Španělsku, protože si myslí, že španělská liga je nejsilnější. Mám smlouvu na dva roky a uvidíme, co se bude dít potom,“ uzavírá nejen basketbalové povídání Jiří Welsch.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme