Basketbalisté Bostonu vedou v play-off NBA nad Atlantou 2:1

Basketbalisté Bostonu se v prvním kole play-off NBA ujali nad Atlanou vedení 2:1 na zápasy. Třetí vzájemné utkání těchto celků muselo rozhodnout až prodloužení, domácí Celtics nakonec vyhráli 90:84. Vedení 2:1 na zápasy vybojovala i Philadelphia, která porazila Chicago 79:74. Denver snížil po vítězství 99:84 stav série s Los Angeles Lakers na 1:2.

Boston Celtics guard Rajon Rondo  (C) drives to the basket between Atlanta Hawks forward Marvin Williams (L) and guard Kirk Hinrich during the first quarter of Game 3 of their NBA Eastern Conference playoff basketball series

Boston Celtics guard Rajon Rondo (C) drives to the basket between Atlanta Hawks forward Marvin Williams (L) and guard Kirk Hinrich during the first quarter of Game 3 of their NBA Eastern Conference playoff basketball series | Zdroj: Reuters

Bostonu se po jednozápasové pauze, v níž si odpykával trest, vrátil do sestavy Rajon Rondo, na palubovce se objevil i Ray Allen. Atlanta naopak postrádala zraněného Joshe Smithe.

Celtics mohli vyhrát už v základní hrací době, na hřišti měli mírně navrch, jenomže v posledních čtyřech minutách nedali ani koš, zatímco Atlanta si připsala osmibodovou šňůru a podařilo se jí vyrovnat. Prodloužení ale vyznělo lépe pro domácí, kteří si připsali cenné druhé vítězství.

Philadelphia využila toho, se v sestavě Chicaga stále chybí zraněná hvězda Derrick Rose, a Bulls porazila podruhé za sebou. Sixers přitom ještě před poslední čtvrtinou prohrávali o 14 bodů, jenomže závěrečnou část ovládli 26:7.

Denver se ke skvělému výkonu odpíchl už v první polovině utkání, kdy předvedl osmnáctibodovou šňůru a po pouhých 14 minutách hry už vedl 41:17. Lakers sice v závěru zabrali a stáhli náskok soupeře na pouhé čtyři body, na obrat už jim ale nezbyl čas.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 3. zápasy:

Boston - Atlanta 90:84 po prodl. (stav série 2:1), Philadelphia - Chicago 79:74 (stav série 2:1).