Basketbalisté byli blízko výhře nad Litvou, podlehli v prodloužení

Čeští basketbalisté byli v přátelském utkání velmi blízko senzační výhře nad favorizovanou Litvou. V závěru zápasu ale ztratili nadějný náskok a v prodloužení prohráli 84:93.

basketbalový míč

basketbalový míč | Foto: stock exchange

Svěřenci trenéra Pavla Budínského vedli v litevském Panavežysu nad domácím favoritem ještě třicet sekund před koncem o čtyři body, závěr ale nezvládli a soupeř srovnal na 75:75.

Prodloužení pak už domácí zcela ovládli a brzy si vypracovali rozhodující náskok. Utkání tak skončilo 93:84. Z českých hráčů byl nejproduktivnější Pavel Houška, který zaznamenal 18 bodů, Pavel Slezák přidal dalších15.

Litva - ČR 93:84 po prodl. (25:24, 24:18, 11:19, 15:14 - 18:9)
Nejvíce bodů: Jankunas 25, Mačiulis a Seibutis oba 10 - Houška 18, Slezák 15, Bartoň, Pumprla a Benda po 13.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít