Basketbalisté Chicaga předvedli v NBA neuvěřitelný obrat

Nevídaný kousek předvedli v zámořské NBA basketbalisté Chicaga. Na domácí palubovce porazili Atlantu 76:74 přes to, že v utkání už prohrávali o 19 bodů. Velkou měrou se na obratu podílel nejužitečnější hráč uplynulé sezony Derrick Rose, který v poslední části hry nastřílel 17 bodů.

Derrick Rose (uprostřed) se největší měrou podílel na obratu v utkání

Derrick Rose (uprostřed) se největší měrou podílel na obratu v utkání | Zdroj: Reuters

Chicago se tři čtvrtiny na hřišti marně hledalo a nastřílelo jen 42 bodů, Atlanta se tak dostala do devatenáctibodového vedení. Krizi zažili Bulls zejména ve druhé desetiminutovce, kdy z 21 střel z pole proměnili pouze dvě.

V poslední čtvrtině zaúřadoval Derrick Rose, který nastřílel 17 ze svých celkem 30 bodů. Rozhodující koš dal sedm vteřin před koncem Luol Deng.

Kobe Bryant dovedl Los Angeles Lakers k výhře 108:99 nad Houstonem, když sám nastřílel 37 bodů a zapsal si i osm doskoků a šest asistencí.

Druhou prohru v řadě zažila Oklahoma, která doma podlehla Portlandu 93:103. Vítězství si naopak připsal Cleveland, který porazil Charlotte 115:101, a Memphis, na nějž nestačilo Sacramento a podlehlo mu 96:113.

NBA:

Chicago - Atlanta 76:74, Cleveland - Charlotte 115:101, LA Lakers - Houston 108:99, Memphis - Sacramento 113:96, Oklahoma City - Portland 93:103, Utah - Milwaukee 85:73.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít