Basketbalisté jsou v osmifinále ME, Belgii porazili 66:64

Basketbalová reprezentace porazila na ME Belgii rozdílem dvou bodů a zajistila si postup do osmifinále. O důležitém vítězství rozhodl trojkou a trestnými hody v posledních sekundách Tomáš Satoranský. Nejlepším českým střelcem byl opět Jan Veselý.

Čechům pomohlo i 21 bodů Jana Veselého

Čechům pomohlo i 21 bodů Jana Veselého | Zdroj: ČTK

Český tým nastoupil poprvé na turnaji v modrých dresech a než se stačil na palubovce zorientovat, prohrával o 6 bodů. K obratu zavelel úspěšný tříbodový pokus Blakea Schilba po třech minutách a na konci první čtvrtiny už modří vedli o 4 body.

Ve druhé čtvrtině dominovaly obrany, padlo celkem pouze 23, o jeden víc zaznamenali Češi, kteří si do kabin odnesli pětibodový náskok 33:28.

Na začátku třetí čtvrtiny ale opět dopadla na český tým střelecká nemohoucnost. Belgičané během tří a půl minuty náskok stáhli a Serron je úspěšnou trojkou dostal do vedení. Pak se ale znovu taktovky zápasu ujal Jan Veselý a s pomocí trojky Patrika Audy získal Čechům 7bodový náskok.

Ve čtvrté čtvrtině šel Jan Veselý střídat a jeho absence byla pod košem znát. Během čtyř minut Belgičané eliminovali český náskok a pod vedením Lionela Bosca se 13bodovou šňůrou dostali do vedení.

Začala přetahovaná o každý bod. Benda snížil a vrátivší se Jan Veselý opět otočil. Minutu před koncem však vedli o bod Belgičané, pak dal ale Tomáš Satoranský rozhodující trojku. Ani závěrečné belgické pokusy s taktickými fauly nevzaly českému týmu výhru 66:64 a postupovou jistotu.

Mistrovství Evropy basketbalistů - skupina D:
ČR - Belgie 66:64 (21:17, 33:28, 51:44)
Nejvíce bodů: Veselý 21, Satoranský 14, Benda 13 - Tabu 12, Gillet 10, Serron a De Zeeuw po 8. Rozhodčí: Beloševič (Srb.), Lanzarini (It.), Obradovič (Bosna). Fauly: 16:22. Trestné hody: 15/9 - 8/4. Trojky: 5:8. Doskoky: 34:40.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít