Basketbalisté LA Lakers i LA Clippers jsou krok od vyřazení z play-off NBA

Jen krok od vyřazení z letošního play-off NBA jsou oba celky z Los Angeles, tedy Lakers i Clippers. Lakers prohrávají po porážce 100:103 s Oklahomou 1:3 na zápasy, Clippers zatím neuhráli se San Antoniem ani jediné vítězství, naposledy mu podlehli 86:96 a prohrávají v sérii 0:3.

Kobe Bryant

Kobe Bryant | Zdroj: Reuters

Lakers přitom ještě v poslední čtvrtině utkání vedli nad Oklahomou o 13 bodů, jenomže v posledním dějství zapomněli bránit a dovolili soupeři výsledek otočit. Kobe Bryant sice v zápase nastřílel 38 bodů, jenomže právě v poslední čtvrtině trefil pouze dvě z devíti střel.

Oklahoma se mohla opřít o vynikající výkon Russela Westbrooka, který si připsal 37 bodů, k nimž přidal dalších 31 Kevin Durant, jenž si připsal i 13 doskočených míčů.

Ani Clippers nezačali utkání špatně, v první čtvrtině povolili San Antoniu nastřílet jen 11 bodů, ve druhé si dokonce vypracovali čtyřiadvacetibodový náskok, jenomže to jako by je ukolébalo.

Spurs zaznamenali ve třetí desetiminutovce šňůru 24:0, obrátili skóre zápasu a návrat Clippers do utkání už nepřipustili. San Antonio si tak připsalo už sedmnáctou výhru v řadě.

Nejlepším střelcem San Antonia byl Tony Parker, který si připsal 23 bodů a 10 aistencí. V dresu Clippers se střelecky nejvíce dařilo Blaku Griffinovi s 28 body a 16 doskoky.