Basketbalisté Miami porazili San Antonio a srovnali stav finálové série NBA

Hráči Miami Heat vyhráli ve čtvrtém finálovém utkání NBA na palubovce San Antonia Spurs 109:93 a srovnali stav série na 2:2. O vítězství hostů se postaralo hlavně trio LeBron James, Dwyane Wade a Chris Bosh, kteří nastříleli celkem 85 bodů.

LeBron James z týmu Miami během 4. finálového duelu proti San Antoniu

LeBron James z týmu Miami během 4. finálového duelu proti San Antoniu | Zdroj: Reuters

LeBron James v prvních třech finálových duelech ani jednou nepřekonal dvacetibodovou hranici, ale v dnešním nočním utkání zaznamenal 33 bodů a 11 doskoků. Wade zaostal za svým kolegou jen o jeden bod a blýskl se šesti získanými míči.

Celek San Antonia opět táhl Tony Parker. Francouzský rozehrávač, který hrál se zraněním na pravé noze, dal v první půli 15 bodů a i díky němu svítil na tabuli v poločase vyrovnaný stav 49:49. Po změně stran už ale žádný bod nepřidal.

Nejlepším střelcem domácích byl s dvaceti body Tim Duncan, nedařilo se Ginobilimu, který nastřílel jen 5 bodů. Pátý finálový zápas se odehraje opět v San Antoniu v noci z neděle na pondělí.