Basketbalisté Miami srovnali ve finále NBA krok se San Antoniem

Stav finálové série basketbalové NBA je po druhém zápase vyrovnaný 1:1. Miami přehrálo ve druhém finále San Antonio 103:84. Série se teď přesouvá na palubovku Spurs, další zápas je na programu v noci na středu.

Ve druhém zápase finále NBA porazilo Miami San Antonio 103:84

Ve druhém zápase finále NBA porazilo Miami San Antonio 103:84 | Zdroj: Reuters

V první čtvrtině byla hra velmi vyrovnaná a oba týmy si v ní shodně připsaly 22 bodů. Do poločasu si Heat vytvořili mírný náskok, ale třetí čtvrtina byla znovu vyrovnaná.

Čtyři minuty před koncem třetího dějství šlo San Antonio dokonce do těsného vedení, jenomže pak vzali taktovku do ruky domácí, kteří se v závěru třetí části rozstříleli a střelecké hody předvedli i v první polovině závěrečné desetiminutovky.

Během osmi minut na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny si Miami připsalo 33 bodů, zatímco soupeři povolilo pouze 5. O osudu utkání tak bylo rozhodnuto a příležitost v dresu Heat dostali i náhradníci z lavičky.

Play-off NBA, finále - 2. zápas:

Miami - San Antonio 103:84 (22:22, 50:45, 75:65)

Nejvíce bodů: Chalmers 19, James 17, Allen 13, Bosh 12, Wade 10 - Green 17, Parker 13, Neal 10. Trestné hody: 14/11 - 14/10. Fauly: 17:14. Trojky: 10:10. Diváci: 19.900. Stav série: 1:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít