Basketbalisté Miami srovnali ve finále NBA sérii s Oklahomou na 1:1

Ve finále basketbalové NBA je srovnáno. Miami totiž vyhrálo druhý zápas na palubovce Oklahomy 100:96 a vyrovnalo stav série hrané na čtyři vítězství na 1:1. Oklahoma tak přišla v play-off o domácí neporazitelnost, která trvala devět zápasů.

New York Knicks forward Carmelo Anthony (R) defends against Miami Heat forward LeBron James in the first quarter of Game 2 of their first round NBA Eastern Conference basketball playoffs in Miami | Zdroj: Reuters

V prvním utkání finále prohrálo Miami o jedenáct bodů, přestože měli v utkání značný náskok. Ten ale neudrželi a zejména díky Kevinu Durantovi, který nastřílel 36 bodů, vyhrála Oklahoma první zápas 105:94.

Tentokrát si ale Heat vedli lépe, už na začátku se ujali vedení a v poločase měli na soupeře náskok 12 bodů. Thunder sice ve druhém poločase přidali a v poslední minutě měli ztrátu jediného koše, ale Miami už si výhru nenechalo vzít.

Střeleckými lídry byli v dresu Miami LeBron James, na straně Oklahomy znovu Kevin Durant, kteří si shodně připsali 32 bodů. Série teď bude pokračovat na palubovce Heat, a to už v neděli.