Basketbalisté Miami vedou ve finále NBA nad Oklahomou 2:1 na zápasy

Basketbalisté Miami vedou ve finálové sérii NBA nad Oklahomou 2:1 na zápasy poté, co ve třetím utkání zdolali soupeře na domácí palubovce 91:85. K vítězství dovedl Heat LeBron James s 29 body, ke kterým přidal 14 doskoků.

Oklahoma City Thunder forward Kevin Durant (R) drives to the basket past Miami Heat forward LeBron James in the second half during Game 3 of the NBA basketball finals in Miami, Florida, June 17, 2012 | Foto: Reuters

V první polovině utkání mělo navrch Miami, ve třetí čtvrtině se ale Oklahoma dostala do až desetibodového trháku. Tuto ztrátu ovšem domácí ještě před koncem třetího dějství smazali a v poslední desetiminutovce naopak hájili vedení.

Ještě minutu a půl před koncem duelu ztráceli Tunder na domácí celek jediný bod, jenomže žádný z dalších útoků už jim nevyšel. Miami vyhrálo i přesto, že z pole střílelo s úspěšností jen 38%, skvěle ale zvládlo trestné hody – z 35 pokusů minuli Heat jen čtyři.

Nejlepším střelcem utkání byl domácí LeBron James, který k 29 bodům přidal i 14 doskoků. V dresu Oklahomy tradičně zářil Kevin Durant, nejlepší ligový střelec posledních tří sezon zaznamenal 25 bodů.

Série hraná na čtyři vítězství pokračuje dalším zápasem v úterý, hraje se znovu na palubovce Miami. Pokud by Heat znovu vyhráli, měli by tedy mečbol, a navíc se pátý duel bude hrát v každém případě na jejich hřišti.