Basketbalisté Miami vyhráli třetí zápas finále NBA a vedou v sérii 2:1

Basketbalisté Miami Heat ve třetím utkání finále NBA zvítězili na půdě Dallasu Mavericks 88:86 a ujali se vedení v sérii 2:1.

Basketbal

Basketbal | Foto: Fotobanka stock.xchng

Dallas - Miami 86:88

Úvod zápasu vyšel na výbornou hostujícímu celku, který si vypracoval náskok až 14 bodů. Do poločasu ale Mavericks dokázali ztrátu takřka vymazat, když se přiblížili na rozdíl pěti bodů.

Po přestávce ale nenavázali domácí na dobrý výkon z posledních minut prvního poločasu a Heat znovu svému soupeři utekli. Tentokrát jejich náskok činil 13 bodů.

Znovu se ale opakovalo dění nejen první poloviny utkání, ale vlastně i z druhého zápasu, kdy dokázal Dallas mohutným závěrem zvrátit utkání ve svůj prospěch. I tentokrát se jim podařilo minutu před koncem vyrovnat.

Ve třetím duelu se ale nakonec radovali hráči Miami. 39 vteřin před čtvrtou sirénou vstřelil rozhodující koš Chris Bosh a zajistil Heat výhru 88:86 a vedení v sérii 2:1 na zápasy.

V Dallasu se bude hrát i v úterý a ve čtvrtek v noci, ovšem právě vítězství třetího utkání by pro Miami mohlo být klíčové. Od zavedení finálového formátu 2-3-2 v roce 1985 se ve všech 11 případech, kdy byla série vyrovnaná 1:1, radoval z titulu vítěz třetího utkání.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít