Basketbalisté Miami získali v NBA druhý titul v historii klubu

Také basketbalová NBA už zná svého vítěze, druhý titul v klubové historii vybojovalo Miami. V pátém finálovém utkání porazili Oklahomu 121:106 a celou sérii ovládli 4:1 na zápasy. Nejužitečnějším hráčem finále byl stejně jako po základní části vyhlášen LeBron James.

Miami Heat's LeBron James holds the Larry O'Brien trophy after his team won the championship in Game 5 of the NBA basketball finals against the Oklahoma City Thunder in Miami, Florida, June 21, 2012 | Zdroj: Reuters

Fanoušci žili ještě před začátkem utkání v nejistotě, jestli LeBron James nastoupí, protože předchozí utkání nedohrál. Sedmadvacetiletý basketbalista se ale objevil hned v základní sestavě a svůj výkon následně ozdobil triple-doublem, když nastřílel 26 bodů a přidal 13 asistencí a 11 doskoků.

Lepší vstup do zápasu mělo Miami, minutu před koncem první čtvrtiny vedlo o devět bodů. Hosté začali ve druhé části náskok domácích stahovat, zejména díky Kevinu Durantovi s Russellem Westbrookem, jenomže Heat si alespoň malý náskok ostražitě hlídali.

Po polovině zápasu vedlo Miami i o 17 bodů, domácí stříleli z pole s úspěšností 55 procent a opíralo se především o týmový výkon. Minutu a půl před koncem vedlo Miami o 26 bodů a bylo jasné, že bude slavit titul. Heat si pak vysloužili ovace fanoušků vestoje.

Floridský klub triumfoval v NBA naposledy před šesti lety, tehdy ve finále porazil Dallas.