Basketbalisté Nymburka budou muset o čtvrtfinále Eurocupu ještě bojovat

Nymburští basketbalisté do čtvrtfinále Eurocupu zatím nepostoupili. V předposledním utkání osmifinálové fáze podlehli VEF Riga 80:84 v prodloužení, a pokračování v druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěži nemají ve svých rukách. V závěrečném kole musí zvítězit na palubovce francouzského Gravelines a doufat v prohru lotyšského výběru s jistě postupující Valencií.

V duelu Nymburka proti Rize se bojovalo o každý míč - tak jako v tomto případě | Zdroj: ČTK

Středočeši potřebovali jakkoliv zvítězit, aby nemuseli čekat na závěrečné osmifinálové kolo, a polovinu duelu tomu byli blízko, soupeř v podstatě pořád jen dotahoval. V jednu chvíli měli domácí dokonce jedenáctibodový náskok.

Jenže ve třetí čtvrtině o něj přišli a ztráceli po ní sedm bodů. Kdyby prohráli Nymburští o více než deset bodů, znamenalo by to jejich konec v Eurocupu po zápasu v Gravelines. Středočeši se ovšem v závěrečné části vzepjali a vybojovali si vedení zpět, jenže o něj opět přišli.

V posledních minutkách se Nymburk s lotyšským protivníkem přetahoval o každý bod. Půlminutku před koncem měl VEF po nesportovní chybě Bendy a následných čtyřech trestných hodech v řadě za stavu 68:68 míč, a mohl tak rozhodnout. To se mu nepodařilo, ale ani domácí basketbalisté vzápětí útočnou akci neproměnili, a tak se šlo do prodloužení.

00:00 / 00:00

Podle nymburského basketbalisty Radka Nečase rozhodly trestné hody

To lépe vyšlo Rize, a to i díky tomu, že lépe zvládala střelbu šestek. Nakonec zvítězila 84:80 a pokud na závěr osmifinálové fáze porazí Valencii, postoupí do čtvrtfinále soutěže. Pokud ne a Nymburk zároveň uspěje v Gravelines, bude se radovat on.

I podle křídelníka Radka Nečase byly klíčové trestné hody: "Nechci se na to vymlouvat, ale s těmito míči jsme trénovali jen jeden den. Trestné hody se musí proměňovat, jenže tyhle míče jsou specifické, drží déle na ruce. Pak už to bylo hodně i o hlavě - spousta z nás nedala a začali jsme o tom přemýšlet víc, než bylo zdrávo."

ČEZ Nymburk - VEF Riga 80:84 po prodl. (25:23, 39:36, 48:55, 68:68)
Nejvíce bodů: Benda 22, Simmons 19, Lenzly 13, Pumprla 11 - Bertans 21, Valters 16, Jahovičs 13, Millage 12. Rozhodčí: Michajlov (Rus.), Juras (Srb.), Trawicki (Pol.). Fauly: 23:30. Trestné hody: 36/22 - 24/20. Trojky: 4:6.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít