Basketbalisté Nymburka chtějí zvýšit svůj náskok ve finále ligy

Už jen tři vítězství dělí basketbalisty Nymburka od devátého mistrovského titulu v řadě. Úvodní finále otočil s Prostějovem na konečných 75:66, to druhé se hraje na palubovce Středočechů už večer od 20 hodin.

Nymburský Petr Benda brání prostějovského Jamara Smithe v úvodním finále

Nymburský Petr Benda brání prostějovského Jamara Smithe v úvodním finále | Zdroj: ČTK

První výhra domácích se ovšem nerodila snadno. Středočechům se nevydařily úvodní minuty zápasu a Prostějov především zásluhou přesné střelby Jamara Smithe rychle odskočil až na 11 bodů. Takovou situaci ani zkušení nymburští hráči příliš neznají, ovšem dokázali si s ní poradit.

"Na domácí palubovce nejsme zvyklí, že bychom takhle hráli od začátku. Ale soupeř začal výborně, my jsme se naopak trápili. Až po těch patnácti minutách jsme se do utkání trošku dostali, začali jsme hrát svoji agresivní obranu s přechodem do protiútoku a náskok hostů se začal ztenčovat. Po sedmnácti minutách už bylo utkání v naší režii," říkal autor 12 bodů Petr Benda.

Nejen na jeho koše se mohl spoléhat kouč úřadujících šampionů Ronen Ginzburg. Hned šest jeho svěřenců totiž zaznamenalo osm a více bodů. A i když ke konci zápasu poslal na hřiště více hráčů z lavičky, nymburští basketbalisté si už první triumf nenechali proklouznout mezi prsty.

00:00 / 00:00

Finále basketbalové ligy mezi Nymburkem a Prostějovem - téma pro Jakuba Kantu

V dresu hostů se stal nejlepším střelcem celého klání americký pivot Cadri-Nicholson s 15 body. Navíc přidal 12 doskoků, a dosáhl tak na ceněný double-double.

Rozehrávač Smith po představení v první čtvrtině zcela vypadl z rytmu a trefil do obroučky už jen jediný pokus, a to ve druhé desetiminutovce. Toho si všiml i trenér Orlů Zbyněk Choleva.

"Smith ve druhé půli nedal koš a těžko jsme hledali volné pozice pro střelbu. Doufám, že se dáme dohromady, je nás málo a chybí nám rozhrávač, ale budeme bojovat. Dokážeme hrát i bez Mateje, ale chybí nám organizátor hry a obránce. Jamar Smith by si pak mohl víc odpočinout a nemusel řídit hru, bránit a ještě dávat koše, to je na jednoho opravdu moc," narážel kouč Hanáků na absenci Mateje Venty.

Ten si totiž v semifinále s Děčínem poranil rameno a bude týmu chybět minimálně do pátečního duelu v prostějovské hale. Jeho by měl pomoci nahradit v dnešním druhém utkání hraném v Nymburce od 20 hodin především Pavel Slezák, který právě odtud v listopadu do Prostějova zamířil.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít