Basketbalisté Nymburka jsou jedinou výhru od titulu

Basketbalisté Nymburka jsou blízko devátému triumfu v Mattoni NBL. Prostějov totiž porazili na jeho palubovce 84:66, v sérii vedou 3:0 a k titulu jim chybí poslední výhra.

Chester Tre Simmons

Chester Tre Simmons | Foto: David Kubíček

Prostějov začal výborně a rychle vedl 7:0. Jenže hosté dokázali stav vyrovnat a oba týmy se pak přetahovaly ve skóre až do závěru druhé čtvrtiny.

V tom pro sebe rozhodl utkání rozhodujícím náporem Nymburk, který se dostal do poločasového vedení o jedenáct bodů.

Domácí Orli se ještě snažili průběh zápasu zdramatizovat, dokázali se ale soupeři přiblížit jen na osm bod. Víc jim Nymburk nepovolil a zejména zásluhou Simmonse, který nastřílel 26 bodů, nakonec vyhráli 84:66.

Od devátého titulu v domácí nejvyšší soutěži za sebou je tak dělí pouze jediné vítězství. Čtvrtý duel se hraje opět v Prostějově zítra.

Finále Mattoni NBL basketbalistů - 3. zápas:

Prostějov - Nymburk 66:84 (18:16, 32:43, 51:63)

Nejvíce bodů: Smith 19, Nicholson 12, Bohačík 9 - Simmons 26, Benda a Pumprla po 12, Lawrence a Lenzly po 10. Rozhodčí: Dolínek, Paulík, Hruša. Fauly: 22:18 Trestné hody: 11/5 - 21/15. Trojky: 7:7. Diváci: 1800. Stav série: 0:3.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít