Basketbalisté Nymburka jsou podeváté v řadě českými mistry, slaví i házenkáři Zubří

Sobota rozhodla o dvou domácích titulech. Zatímco házenkáři Zubří se radují po 15 letech, basketbalisté Nymburka jsou českými mistry podeváté za sebou.

Basketbalisté Nymburka slaví obhajobu mistrovského titulu

Basketbalisté Nymburka slaví obhajobu mistrovského titulu | Zdroj: ČTK

K letošnímu triumfu dokráčeli Středočeši ve finále nejsnazší možnou cestou. O své korunovaci rozhodli už ve čtvrtém duelu v Prostějově, kde zvítězili 84:67, a sérii tak ovládli v poměru 4:0.

Více než 15 minut drželi domácí s favoritem krok, poté ale hosté ovládli hru a po polovině zápasu vedli o 14 bodů. Prostějovský celek pak sice snížil až na rozdíl čtyř bodů, ovšem závěrečnou čtvrtinu proměnil jeho soupeř opět ve svou exhibici. Nakonec vyhráli Nymburští na Hané o 17 bodů, a s přehledem tak získali do sbírky další domácí titul.

Na prostějovské palubovce svůj triumf bouřlivě oslavili a převzali i mistrovský pohár. Zuberští házenkáři si podobné pocity vychutnat nemohli. Titul jim totiž "přihrála" porážka konkurenční pražské Dukly s Lovosicemi 25:26. Valašský celek je nejlepší v republice potřetí v historii, naposledy to ale bylo před 15 lety.

Tomáš Minarčík, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít