Basketbalisté Nymburka jsou v kvalifikaci o Euroligu v semifinále

Basketbalisté Nymburka zvládli první utkání play-off o postup do prestižní Euroligy. Turecký tým Banvit Bandirma porazili 69:57 a postoupili v belgickém Charleroi do semifinále kvalifikačního turnaje. Jejich dalším soupeřem bude ruské Chimki Moskva, které vyhrálo nad polským celkem Turow Zhořelec 74:67. Účast v hlavní fázi souteže si zajistí pouze celkový vítěz skupiny.

Mistrovský tým basketbalistů Nymburka ze sezony 2010-2011

Mistrovský tým basketbalistů Nymburka ze sezony 2010-2011 | Foto: Pavel Kvapilík

Nymburk začal utkání výborně a už v první čtvrtině si vybudoval sedmibodový náskok. Ten postupně začal navyšovat a v poločase vedl 34:21. Ve druhé půlce utkání si potom svoje vedení s přehledem udržoval a přiblížil se tak o jeden krok blíže k účasti v prestižní soutěži.

Nejvíce se střelecky dařilo v duelu americkým hráčům v dresu Nymburka Tre Simmonsovi a Lamaynu Wilsonovi. Oba dali shodně 19 bodů. K výhře vydatně přispěl i dvanáctibodový Pavel Pumprla, který strávil na palubovce nejvíc času ze všech nymburských basketbalistů – téměř 32 minut.

V sobotu hraje osminásobný český mistr se silným ruským týmem Chimki Moskva, který si poradil na úvod s polským Zhořelcem 74:67. Druhou semifinálovou dvojici tvoří belgické Charleroi v sestavě s Čechem Jiřím Welschem a německá Alba Berlín.

Kvalifikační turnaj o basketbalovou Euroligu - skupina B (Charleroi) 1. kolo:

ČEZ Nymburk – Banvit Bandirma 69:57 (19:12, 34:21, 53:40)
Nejvíce bodů: Simmons a Wilson 19, Pumprla 12 – Davis 15, Bajramović 10, Rozhodčí: Pukl (Slo.), Jasevicius (Lit.), Milojevik (Mak.). Fauly: 24:20. Trestné hody: 12/8 - 24/16. Trojky: 5:3. Diváci: 1000

Chimki Moskva - Turow Zhořelec 74:67
Alba Berlín - VEF Riga 82:60
Spirou Charleroi - BC Doněck 61:59 (za vítěze Welsch 13 bodů, 5 doskoků, 2 asistence)

Semifinálové dvojice: Nymburk – Chimki, Alba Berlín – Spirou Charleroi

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít