Basketbalisté Nymburka na úvod EuroCupu smolně prohráli

Po suverénním kralování nejvyšší domácí soutěži vstoupili basketbalisté ČEZ Nymburk také na pohárovou scénu. V úvodním utkání nového ročníku Euro Cupu Středočeši zamířili do Itálie, kde v dramatickém utkání podlehli celku Lauretana Biella 77:78.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BK Nymburk | Foto: BK Nymburk

Lauretana Biella je odborníky považována za jednoho z favoritů skupiny. V úterním večeru ale byla k poražení. O to víc konečný výsledek mrzí.  

„Je to ta nejhorší prohra, která nás mohla potkat. Prohrát o bod a venku, a myslím si, že v koncovce na kterou jsme měli. Bohužel, nedá se nic dělat," litoval po utkání sportovní manažer ČEZ Basketbal Nymburk Vratislav Šístek.

V domácí sestavě navíc chyběly dvě největší hvězdy Jones a Soragna. Na druhé straně palubovky nebyl zcela fit Artur Lee a to bylo znát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté Nymburka na úvod EuroCupu smolně prohráli

„Artur byl po zdravotních problémech, takže ten začátek nám trošku utekl. Pak jsme zmobilizovali všechny síly, ale bohužel, že se nepřidaly některé americké posily, které neměly svůj den, a v tom závěru nám nepomohly. Takže to odtáhli čeští hráči," objasňuje některé příčiny nezdaru Vratislav Šístek.

Zkrátka, potvrzuje se to, že letošní americké posily v případě šestinásobného českého mistra nedosahují takových kvalit, jako hráči z let minulých. Na druhou stranu mužstvo nesložilo ani šestnáctibodové manko. Nymburk v závěrečné desetiminutovce dokázal vyrovnat.

„Soupeři se dařila střelba z dálky a to nemůže vydržet čtyřicet minut. My jsme věděli, že na ně přijde slabá chvilka, a že nám tam něco spadne. S nástupem Pumprly na hřiště se ta hra trochu zrychlila, měli jsme nějaké doskoky. I když si myslím, že hlavní příčinou porážky byl souboj pod košem, kde jsme absolutně zklamali. Ale soupeř má vysoké robustní pivoty a bohužel my takové nemáme. A tam budeme mít asi problémy i v dalším pokračování této soutěže," ví dobře sportovní manažer nymburského týmu.

Mělo se vyhrát

I přes porážku se dala v zápase najít na nymburské straně pozitiva. Tou největší asi bylo, že  ani při šestnáctibodovém náskoku soupeře se český tým nepoložil. O to více ale těsná porážka mrzela.

„Dá se říct, že se tady mělo vyhrát. Ale asi na tom musíme hledat nějaké pozitivum, že už jsme prohrávali o čtrnáct, o šestnáct bodů a dokázali jsem se vrátit do zápasu. Bojovali jsme do poslední chvíle o výhru a bohužel to nevyšlo. Musíme v tom najít to dobré a přenést to do ostatních zápasů, ještě zbývá dalších pět. Času na výhry je snad ještě dost." říká křídelní hráč Nymburka Pavel Pumprla.

Pro Středočechy to navíc v letošní sezoně byla první konfrontace s opravdu silným soupeřem.
„Věděli jsme, že je soupeř z Itálie. Italská soutěž je hodně kvalitní. Ale jak se ukázalo v zápase, byli k poražení! A nás může jenom mrzet, že jsme to nedotáhli k vítězství," konstatoval třiadvacetiletý Pumprla.

Pavel Pumprla v létě posílil Nymburk příchodem z Opavy. Souboj proti Lauretaně tak byl v jeho případě premiérový na evropské scéně. „Užil jsem si ho super. A chyběla tomu poslední tečka v podobě vítězství. Ale doufám, že nejenom mně, ale i ostatním klukům ty zkušenosti z těžkých zápasů pomohou do těch dalších."

Možnost využít získané zkušenosti a vybojovat první vítězství v novém ročníku EuroCupu budou mít nymburští hráči 1. prosince, kdy je v Pardubicích čeká lotyšský Ventspils.

Pavel Petr, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme