Basketbalisté Nymburka neztrácejí před odvetou čtvrtfinále EuroCupu naději

Basketbalisté Nymburka prohráli minulý týden úvodní čtvrtfinálový zápas EuroCupu s Petrohradem o čtyři body. Odveta je na programu zítra na palubovce ruského celku, a obě strany se v jedné věci shodují - takto malý náskok v basketbalu nic neznamená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka na tréninku - Pavel Pumprla, Michal Křemen, Eugene Lawrence | Foto: David Kubíček

„Ty čtyři body jsou hratelné, budeme se muset pokusit o výborný vstup do utkání, abychom je znervózněli, pak by se nám mohlo hrát o něco líp. Myslím si, že i oni musí být nervózní, že ještě nemají nic jistého," říká nymburský křídelník Pavel Pumprla.

A navíc dodává. „Nemáme co ztratit, můžeme jet ven s čistou hlavou a pokusit se o takový malý zázrak."

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté Nymburka neztrácejí před odvetou čtvrtfinále EuroCupu naději

Z prvního střetnutí, v němž měl Nymburk výhodu bouřlivého domácího prostředí, odstoupil ve třetí čtvrtině poté, co si při špatném došlapu podvrtl kotník. S o to větší chutí prý bude hrát na palubovce soupeře.

„Myslím, že i v prvním zápase, který jsme tam hráli na začátku sezony, jsme dokázali, že se tam dá hrát vyrovnaně, i když posledních pět minut jsme potom prohráli výrazným rozdílem. Ale víme z domácího zápasu, že s nimi můžeme hrát, že je můžeme porazit. Čtyři body v basketu nic nejsou, to je na dva útoky," tvrdí Pumprla.

Nymburk tak jen znovu potvrzuje to, co jej nejen v letošní sezoně zdobí - nestahuje kalhoty, když brod je ještě daleko. A mnohdy ani tehdy, když už se po kolena brodí ve vodě. Vděčí za to mentální odolnosti hráčů, kterou v nich pěstuje trenér Ronen Ginzburg.

I proto si pivot Radek Nečas může před odvetou dovolit prohlásit. „Možná i z psychologického hlediska je lepší jet tam s prohrou, než abychom hráli na to, že jsme tady doma měli nějaký výsledek a hráli na skóre."

Osminásobný český mistr už v letošní sezoně dokázal Petrohrad porazit, i když v jiné soutěži, mezinárodní VTB lize. A jen o bod. Kromě toho si Nymburští vyšlápli i na dalšího ruského giganta, CSKA Moskva, a dalo by se tak možná říct, že ruských protivníků se rozhodně nebojí.

„Oba týmy jsou hodně přečtené, všechny akce navzájem znají. Budou rozhodovat maličkosti - agresivita hlavně v obraně a samozřejmě proměňování vyložených šancí," přemítá nad nadcházejícím veledůležitým duelem Radek Nečas.

Opatrný Petrohrad

Síly nymburského mužstva si je dobře vědom nejen on, ale také třeba trenér Petrohradu Jure Zdovc.

„Ty čtyři body nic neznamenají, protože Nymburk je v útoku velmi silný a může kohokoli a kdekoli porazit. Pokud budeme hrát v obraně stejně dobře jako v prvním zápase, můžeme vyhrát. Ale pořád jsme jen v půlce série, jak už jsem řekl, náš malý náskok nic neznamená," zvedá varovně prst slovinský kouč.

„Nymburk je silný ve hře jeden na jednoho, to my nejsme, sázíme spíš na týmovou obranu. Budeme se snažit znovu blokovat střelbu za tři body a hlavně Petra Bendu a Pavla Pumprlu, který jakýmsi zvláštním způsobem dává energii celému týmu," upozorňuje na zřejmě klíčovou postavu nymburského týmu Jure Zdovc.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme