Basketbalisté Nymburka otevřou v Soluni třetí desítku zápasů

Na konci září, konkrétně sedmadvacátého, vstoupili basketbalisté ČEZ Basketball Nymburk do nové sezóny. Od té doby už odehráli dvacet mistrovských zápasů. Tedy v součtu domácí nejvyšší soutěže a VTB ligy. Dnes Středočechům přibude další - na palubovce řeckého Arisu Soluň zahájí v 18:45 účinkování v letošním Euro Cupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Zápas v Soluni načíná nymburským basketbalistům třetí desítku bojů o body. Není navíc bez zajímavosti, že v první polovině listopadu, v součtu s večerním duelem, odehrají hned sedm utkání.

„Bojovat se s tím nijak nedá, můžeme to jen akceptovat. Vedení rozhodlo, že se budou hrát tři soutěže, a klub nedostal výjimku z účasti v základní části Mattoni NBL, jako tomu bylo vloni,“ komentuje aktuální situaci jeden z nejzkušenějších v nymburské sestavě, křídelník Radek Nečas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté Nymburka otevřou v Soluni třetí desítku zápasů, únavu ale prý zatím zvládají

Loni přitom Nymburští vstoupili až do nadstavbové části Mattoni NBL.

„Zápasů jsou kvanta, únava se kumuluje společně s cestováním. Zatím se ale ještě držíme a zvládáme to myslím dobře. I když máme ve VTB lize nelichotivou bilanci, v žádném utkání jsme nevybouchli. Doufám, že na poslední zápasy navážeme a začneme sbírat vítězství,“ zmiňuje premiérovou výhru ve VTB lize, kdy Nymburk porazil Krasnojarsk 69:66, Radek Nečas.

Na rozdíl od Radka Nečase je pro dvaadvacetiletého Lukáše Palyzu taková porce zápasů novinkou. Před sezónou přibyl do kádru osminásobného českého šampióna z Ostravy.

„Něco takového zažívám dá se říct poprvé v životě. Roli hraje spousta faktorů, na každý zápas se musíme připravit kvalitně. Nedá se samozřejmě pořád trénovat, z toho by člověk zešílel, musí tam být i nějaká rehabilitace.“

Jenže dá se i tak na takovou zátěž dost dobře zvyknout?

„Ale jo, zvykáme si. Je za námi ten snad nejtěžší ‚výlet‘ do Krasnojarsku, kde byl i šílený časový posun. Doma jsme se pak ohřáli jen na den a hurá do Řecka… Myslím ale, že potom už to bude trochu klidnější. Těšíme se třeba na leden, kdy sice hrajeme patnáct zápasů, ale z toho jen dva venku,“ neopomněl zdůraznit před večerním utkáním na palubovce týmu Aris Soluň Lukáš Palyza.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme