Basketbalisté Nymburka padli v lize po víc než roce. Rozhoduje psychika, míní Welsch

Basketbalisté Nymburka v nejvyšší domácí soutěži poprvé letos padli. Pardubicím v sobotu podlehli na jejich hřišti 77:81. Středočeši naposledy v domácí soutěži prohráli 6. listopadu 2015, a to také na pardubické palubovce. Právě Pardubicím údajně pomohlo v souboji psychické nastavení a vědomí, že můžou favorita na třináctý ligový titul v řadě zdolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Welsch (vlevo) ještě v dresu Nymburku | Zdroj: ČTK

K tomu, aby některý z týmů sesadil Nymburk z trůnu, je třeba ho ne porazit, ale porážet.

To se zatím nikomu v minulosti ani letos nepodařilo. V lize má Nymburk pověst týmu skoro nepřekonatelného. Podle jeho kapitána Jiřího Welsche takto ale spíš přemýšlí soupeři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proti Nymburku musíte být připravení, že přijde těžké utkání a věřit si, že je můžete porazit. Je to o sebevědomí, říká Martin Marek, generální manažer Pardubic

„Do téhle role se staví ostatní. Favority jsme, ale je potřeba to potvrzovat v každém zápase, obzvlášť pak v těch nejdůležitějších – v play-off, ve finále poháru a tak dále. Je to svazující, ale od toho jsme profesionální hráči. Kdo není schopný tenhle pocit unést nebo s ním pracovat, nemůže v Nymburce hrát,“ říká Welsch.

Pardubice ligovou neporazitelnost Nymburka ukončily v patnáctém kole. A povedlo se jim to i loni, kdy byly jediným týmem, který mistra pokořil. Za tímto úspěchem stojí jedna důležitá věc, jak připomíná generální manažer Pardubic a bývalý hráč Martin Marek.

„Když hrajete proti Nymburku, základem je mentální nastavení. Musíte jít do zápasu připravený, že přijde těžké utkání a věřit si, že to můžete dát, že je můžete porazit. Je to o sebevědomí, na kterém dlouhodobě pracujeme. Myslím si, že současnému týmu pomáhají i zápasy Evropského poháru,“ míní Marek.

Nymburk je ale stále favoritem soutěže i přes sobotní porážku. Ale samo se podle Welsche nic neudělá.

„Pokud hrajeme koncentrovaně a soustředěně, se stoprocentním nasazením hlavně v obraně, myslím, že v české lize nemůžeme prohrát. Udržet tohle pořád je ale těžké. Prohráli jsme po víc než roce. Není náhoda, že se to stalo dvakrát za sebou v Pardubicích. Oni vnitřně věří,“ všímá si Welsch.

Pardubice triumf nepřeceňují

Týmů, které by mohly nymburské ohrozit, není moc. V lize jsou to možná Pardubice a Děčín. Otázkou ale zůstává, co znamená Nymburk ohrozit. Jedna porážka nic neznamená. A výhru nepřeceňují ani v Pardubicích.

„Nymburk má pořád obrovskou kvalitu a až budeme hrát u nich, může se stát, že to nakopnou a zase nám odskočí a porazí nás o hodně. Posun ale vnímám v mentálním nastavení jednotlivých hráčů a celého týmu. Zápasy s Nymburkem se snaží vyhrát,“ registruje posun pardubických basketbalistů jejich generální manažer Martin Marek.

Jestli ale zlepšení Pardubic, Děčína nebo jiného týmu bude stačit na sesazení Nymburka z trůnu, ukáže až čas. Pokud Středočeši zvládnou další zápasy a porážky už nepřijdou, bude to ta nejpádnější odpověď na to, jestli je jejich dominance taková jako dřív.

Ota Gutwirth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme