Basketbalisté Nymburka podruhé podlehli Petrohradu a v EuroCupu končí

Basketbalisté Nymburka skončili cestu EuroCupem ve čtvrtfinále. Po domácí prohře 64:68 totiž podlehli Spartaku Petrohrad i na jeho palubovce, tentokrát 71:86.

Basketbalisté Nymburka v eurocupovém utkání s Rigou (Chester Tre Simmons, Radek Nečas, Petr Benda) | Foto: David Kubíček

Spartak Petrohrad - ČEZ Nymburk 86:71 (21:18, 44:39, 70:56)

Petrohrad šel od začátku jasně za postupem, i když hosté z Nymburka se mu to snažili zejména v první polovině zápasu znepříjemnit. Po úvodní desetiminutovce prohrávali jen o tři body a před poločasovou přestávkou bylo skóre jen těsně 44:39 ve prospěch domácích.

Jenže od třetí čtvrtiny si už Spartak vývoj utkání bezpečně kontroloval. Ruskému týmu v tom pomáhala hlavně vynikající tříbodová střelba, když z 22 pokusů mířil přesně v 19 případech. Nymburk nedokázal tuto herní činnost soupeře efektivně eliminovat a i proto prohrál 71:86.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body nymburský basketbalista Chester Tre Simmons, kterého doplňovali na straně středočeského týmu také sedmnáctibodový Pumprla a patnáctibodový Wilson. Za Petrohrad zaznamenali nejvíc, a to po 19 bodech, Halperin a Strelnieks.

Nejvíce bodů: Halperin a Strelnieks po 19, Lichoděj 11 - Simmons 22, Pumprla 17, Wilson 15. Rozhodčí: Radović (Chorv.), Chiari (It.), Vojinović (Černá Hora). Fauly: 27:15. Trestné hody: 8/6 - 22/19. Trojky: 14:10. Diváci: 2700. První zápas: 68:64, postoupil Petrohrad.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít