Basketbalisté Nymburka porazili Chimki a jsou ve finále kvalifikace o Evropskou ligu

Basketbalisté Nymburka dokázali v semifinále kvalifikace o Evropskou ligu porazit Chimki Moskva 86:79 a prošli přes ruského giganta do finále. V něm se zítra utkají o jediné postupové místo do Euroligy s týmem Belgacom Spirou Charleroi, který ve svém semifinále porazil Albu Berlín.

Chester Tre Simmons

Chester Tre Simmons | Foto: David Kubíček

Chimki bylo v utkání s Nymburkem jednoznačným favoritem, potvrzovala to i slova samotných hráčů českého týmu.

„Každý ví, co je Chimki Moskva zač, mají hráče i rozpočet na to, aby se do Euroligy znovu probojovali,“ říkal před zápasem křídelní hráč Pavel Pumprla.

Jenomže realita vypadala na palubovce v první polovině zápasu úplně jinak. V první čtvrtině se Nymburku dařilo doslova vše, na co sáhl, a Chimki rozdrtil těžko uvěřitelným skóre 21:5. Ve vynikajícím výkonu pokračovali svěřenci trenéra Ronena Ginzburga i ve druhé čtvrtině a v poločase vedli nad soupeřem rozdílem třídy, 49:22.

Přestávka ovšem jako by pokropila ruský celek živou vodou, pomohla zřejmě i důrazná domluva v kabině. Do třetí desetiminutovky nastoupilo úplně jiné Chimki a pohodlný náskok Nymburka začalo rychle stahovat. Nymburští hráči se nedokázali se změnou v herním projevu soupeře srovnat a třetí dějství prohráli 9:28.

Ve čtvrté čtvrtině se ale Nymburk znovu morálně sebral, a ačkoli Chimki v závěru utkání mohutně dotahovalo, český celek si senzační vítězství a postup do finále pohlídal. Velkou měrou se na něm podílel Chester Tre Simmons, který nastřílel šestadvacet bodů.

Ve finále se Nymburk potká zítra od 19 hodin s domácím mužstvem Belgacom Spirou Charleroi.

Kvalifikační turnaj o účast v Evropské lize basketbalistů:

Skupina B (Charleroi) - semifinále:

Nymburk - Chimki Moskva 86:79 (21:5, 49:22, 58:50)

Nejvíce bodů: Simmons 26, Pumprla 20, Wilson 9 - Lončar a Quinn po 25, Monja 12. Rozhodčí: Lamonica (It.), Jasevičius (Lit.), Rutěšič (Černá Hora). Fauly: 27:22. Pět chyb: 40. Nečas (Nymburk). Trestné hody: 25/15 - 22/16. Trojky: 9:7. Diváci: 1000.

Spirou Charleroi - Alba Berlín 74:63 (za vítěze Welsch 9 bodů, 5 doskoků a 2 asistence).